Pátek 29. květen 2020
Svátek má Maxmilián
Archivováno

Bítozeves - Jihokorejská společnost Kiswire Cord Czech s.r.o. zahájila výstavbu druhé výrobní haly ve Strategické průmyslové zóně Triangle, a to na ploše o velikosti 21 000 m2 s očekávaným počtem 250 nových zaměstnanců během příštích 3 let. Nábor prvních zaměstnanců začne již na podzim tohoto roku, a to zejména vedoucích pracovníků, operátorů výroby i údržby.

První etapa byla zrealizována za 0,75 mld. Kč a dne 15. prosince 2016 slavnostně otevřena. Předmětem podnikání je výroba ocelových drátů a kordových vláken pro pneumatiky, přičemž cílem odbytu výrobků jsou zejména členské, ale i nečlenské země EU. K pololetí letošního roku firma zaměstnávala 44 lidí. Plánuje expanzi závodu ještě i v rámci třetí etapy. Celková výše investice by měla činit až 2,5 mld. Kč s postupnou tvorbou 350 přímých pracovních míst do konce roku 2020. V průmyslové zóně Triangle pracovalo k pololetí letošního roku 3 728 osob.

2908triangle

Hejtman Oldřich Bubeníček (vpravo) s Václavem Skálou, administrativním a projektovým manažerem společnosti Kiswire. Zdroj: www.kr-ustecky.cz

Dne 31. srpna 2015 byla mezi Ústeckým krajem a lucemburskou společností Kiswire International S. A. uzavřena Smlouva o rezervaci pozemků a smlouva o uzavření budoucí kupní smlouvy. Společnost Kiswire International S. A. následně převedla práva a povinnosti z této Rezervační smlouvy, a v souladu s ní, na svou 100% vlastněnou českou pobočku Kiswire Cord Czech s.r.o.

V dubnu 2016 firma Kiswire zrealizovala přípravné zemní práce na ploše o velikosti 15 ha v jihozápadní části průmyslové zóny Triangle. Po vydání stavebního povolení zahájila zmíněnou výstavbu první etapy závodu.

Dne 27. května 2016 byla uzavřena kupní smlouva mezi Ústeckým krajem a společností Kiswire Cord Czech s.r.o., a to v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje v Ústí nad Labem. Prodejní cena pozemků ze strany Ústeckého kraje byla znaleckým posudkem stanovena na 400 Kč bez DPH/m2. Celková prodejní cena byla 80,64 mil. Kč bez DPH.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací