Čtvrtek 13. srpen 2020
Svátek má Alena

Litvínov - Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice patřící do skupiny Unipetrol, se podílí na snižování emisí a vybavuje své čerpací stanice zařízeními pro čerpání močoviny známé jako AdBlue. Močovinu lze čerpat ze samostatných stojanů nebo je pistole s močovinou součástí moderních multimediálních čerpacích stojanů.

Projekt startuje na šesti čerpacích stanicích rozmístěných po celé České republice. Další stanice budou postupně přibývat. Benzina nabízela možnost čerpání AdBlue ze stojanů na několika stanicích již v minulosti, využít ho ale mohly jen nákladní automobily. Nyní mohou AdBlue jednoduše dočerpat i řidiči osobních vozů s emisní normou Euro IV a vyšší. „Usnadnili jsme našim řidičům doplňování močoviny, je to pro ně komfortnější,“ řekl Jakub Drastík, odborník na paliva z Benziny.

První stojany pro osobní vozy s integrovaným systémem pro čerpání močoviny najdou řidiči v Osicích, Brandýse nad Labem, Slaném, Litvínově, Karviné a v Havířově. „V praxi vypadá řešení tak, že je u stojanu o pistoli navíc. Benzina pro umístění AdBlue jednotek vybírá moderní multimediální stojany, které postupně nahrazují tradiční stojany a umožňují zákazníkovi už během čerpání sledovat na LED displeji například ceny produktů dané čerpací stanice nebo akční nabídky. Propojujeme tak moderní technologie v komunikaci i v dopravě,“ vysvětlila Agnieszka Bobrukiewicz, vedoucí odboru marketingu Benziny.

Za možností čerpání AdBlue přímo ze stojanu stojí sofistikovaná technologie. „Nádrže na močovinu musí být buď chromové, nebo plastové a vedení musí být temperované, protože teplota tuhnutí je již při mínus jedenácti stupních,“ doplnil Jakub Drastík.

 

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací