Středa 18. červenec 2018
Svátek má Drahomíra

Bezmála tři hodiny jsme se dohadovali na posledním jednání zastupitelstva o variantách plaveckého bazénu. Koaliční zastupitelé urputně obhajovali změny, které navrhoval odborník na výstavby plaveckých bazénů.

Nezpochybňuji jeho erudovanost v tomto oboru, nicméně se ptám, proč jsme si takového odborníka nepřizvali před pěti lety, když se o bazénu začalo poprvé mluvit. Nepřizvali jsme ho ani před třemi lety, když se návrh bazénu začal malovat, a dokonce ani vloni, když jsme diskutovali o tom, zda architektonickou soutěž na bazén ano či ne. Shodli jsme se tehdy, že Litvínov nepotřebuje aquapark se saunovým světem a nákladným wellnes.

Chtěli jsme bazén, ve kterém by mohli naši plavci trénovat, děti se učit plavat a veřejnost ho mohla využívat stejně, jako využívá ten starý. Tedy průměrně sto třicet osob za den. Měli jsme návrh ve skříni připravený, souhlasili s ním plavci i jednatel SPORTaSu. Takový menší šikovný bazén, který byl ve finančních možnostech města a jeho provoz by neznamenal žádnou zásadní ránu pro městský rozpočet. Tlačil nás čas, a tak jsme většinově pro tento návrh zvedli ruku.

K mému překvapení téměř po roce není ani zdaleka před zahájením stavby. Bazén je totiž pro Litvínov příliš malý a zastaralý. Většina zastupitelů, a nutno podotknout, že také malá část opozice, potřebuje širší dráhy, větší vstupní halu, wellnes a saunový svět na střeše s osmi saunami. Takové zařízení se samozřejmě řádně prodraží už při stavbě. Další náklady budou každoročně naskakovat na provoz.

Propočet odborníka, který říká, že se bazén uživí, pokud přijde dvě stě tisíc platících návštěvníků za rok, je sice pěkný, ale kdepak by se v Litvínově vzali. Sociální demokracie byla proti takové megalomanské změně. Chtěli jsme menší bazén, který by Litvínov uživil a hlavně, který by se už začal stavět.

Podporuji sport a hlavně sportující mládež. Chci, aby si měli lidé z Litvínova kam jít zaplavat a zrelaxovat, aby se děti měly kde učit plavat a naši výborní plavci měli dobré podmínky pro trénink. To ale neznamená, že musí Litvínov finančně vykrvácet na provozování bazénu, který si město nemůže dovolit. Obávám se, že se dala část zastupitelstva odborníkem strhnout a měli při hlasování o novém bazénu velké oči.

Thomas Sebastien Müller, zastupitel za ČSSD

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací