Pondělí 21. květen 2018
Svátek má Monika
Archivováno

Litvínov – Litvínov v sobotu čeká shromáždění a pochod nacionalistů za zabitého Miloše Reha. V pozoru budou i policisté. Manévry začnou od samého rána, radikálové se mají začít scházet od 10 hodin u litvínovského autobusového nádraží. Server e-mostecko.cz chystá z jejich setkání on-line přenos.

Ve 13 hodin chtějí vzdát nacionalisté úctu na místě úmrtí Miloše Reha, kterého v květnu 1999 ubodal Rom při potyčce u litvínovského nádraží. Poté se vydají na pochod na litvínovské Mírové náměstí a o půl třetí vyrazí na pietní pochod Litvínovem. Akci chtějí ukončit před pátou odpolední.

„Shromáždění je oficiálně ohlášeno na příslušných úřadech a bude probíhat v souladu se zákony ČR. Účastníci akce jsou povinni dodržovat pokyny pořadatelů a jakékoliv projevy či činnosti, které nebudou v souladu se zákony, budou brány jako provokace a jako s provokatérem bude s dotyčným následně jednáno!“ upozornili pořadatelé na serveru svodobnyodpor.info.

Účastníci budou oděni do bílých košil s černou smuteční páskou. „Nechceme, aby této akci někdo dal punc propagace nebo demonstrace. Pietu nepořádá žádná organizace či hnutí,“ dodali pořadatelé.

Jaké podmínky si organizátoři pochodu stanovili, aby nedocházelo k problémům?

Během akce je zakázáno:

- Požívání alkoholických nápojů a kouření
- Zákaz provolávání jakýchkoliv hesel a hesel s politickým tématem
- Zákaz propagování politických stran a jejího programu
- Zákaz provokování osob, nesouhlasících s našimi myšlenkami
- Zákaz nošení jakékoliv zbraně
- Zákaz komunikace s novináři
- Zákaz telefonování
- Osobám pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek, vstup zakázán!

Pokud nebude brán zřetel na požadavky pořadatelů, bude dotyčná osoba označena za narušitele, vyvedena a předána PČR. Za následek muže být úplné ukončení a rozpuštění akce.

Je povoleno:

- Transparenty a vlajky pouze s tématickým obsahem
- černé vlajky a vlajky krajů a států vyjadřující podporu a soustrast zavražděným,
na tyčích maximální délky 150 cm
- Bílé košile se smuteční černou páskou
- Svíčky, květiny a věnce

 

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2017 | E-mostecko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací