Zprávy z Litvínova

Anti konfliktní tým policie si poradil s prudičem, který se navážel do německé novinářky

Reklama

Litvínov - Plné ruce práce měl Anti konfliktní tým (AKT) severočeské policie v rámci sobotního pochodu nacionalistů, kteří tak tradičně uctili památku radikála Miloše Reha ubodaného Romem v květnu 1999 u nádraží.

Speciálně vyškolené policisty v reflexních vestách s nápisem "Anti konfliktní tým" Policie ČR nasadila v sobotu na pochod Litvínovem. Jednalo se o jedenáct policejních specialistů ze severních Čech. 

I když policie měla v záloze těžkooděnce a uniformované policisty, tentokrát je nebylo zapotřebí. Pochod městem proběhl bez vážných incidentů. Pouze dvakrát antikonfliktní tým musel operativně "zasáhnout." Poprvé to bylo při uzavření Žižkovy ulice a policisté museli narychlo s pořadateli pietní akce zajistit náhradní trasu pochodu, a podruhé když při projevech na náměstí se do jedné německé novinářky začal nevhodným způsobem "navážet" jeden z "rozvášněných" nacionalistů.

"Ve druhém případě už šlo vážně do tuhého, kdy jeden "prudič" začal být opravdu nepříjemný na mladou německou novinářku. Navíc šlo o chlapa, který byl o tři hlavy vyšší než ta žena. Antikonfliktní tým zasáhl a celou věc urovnal. Muži se prý nelíbilo, že ho při projevu fotila. Tam mohl vzniknout nepříjemný incident, který jsme naštěstí v zárodku zjistili a "agresora" vyvedli, aniž bychom museli demonstrovat sílu," vysvětlil koordinátor krajského policejního Anti konfliktního týmu Martin Rekl.

Na tradiční ohlášený pietní pochod a manifestaci Litvínovem za Miloše Reha dorazila v sobotu přibližně stovka nacionalistů s transparenty a vlajkami z České republiky, Slovenska a Německa. Skupinu nacionalistů po celou dobu monitorovala policie. 

Samotné projevy v centru města, kde trojice řečníků kritizovala především nepřizpůsobivé obyvatele, nebyly narušeny a policie tak zakročit proti nikomu nemusela. I letos byl do "akce" ale nasazen také speciální monitorovací vůz na extremisty, který je vybaven kamerovým systémem. Policie podle zástupce vedoucího územního odboru Policie ČR Most Jindřicha Bergmanna neponechala nic náhodě a i když rok od roku je počet účastníků piety za Miloše Reha nižší, státní policisté ve spolupráci se strážníky i letos zajistili standardní dohled, který se právě nasazením hlavně Anti konfliktního týmu vyplatil.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.