Středa 24. únor 2021
Svátek má Matěj
Archivováno

Krušné hory - Od soboty 7. února až do poloviny března budou vlaky na Moldavské dráze na trati mezi Mostem, Litvínovem a Moldavou v provozu každý den. Informovala o tom Společnost pro 130. výročí moldavské dráhy, které připadá na letošek, a také Přátelé historie Litvínovska. V jakých časech vlaky pojedou?

Motoráček v kopci na Moldavu. Zdroj: Městský úřad Litvínov

Z dolní zastávky Litvínov město mohou nejenom lyžaři odjet v 7:34, 10:10, 13:49 nebo 16:56 hod. Cesta do hor trvá necelou hodinu. Na zpáteční cestu do Litvínova a Mostu se lze z Moldavy vydat v 8:36, 12:18, 15:23 a 18:03 hod.

Výše zmíněné časy platí jak pro pracovní dny, tak pro soboty, neděle a svátky. Na všechny vlaky se, krom základních tarifních nabídek a slev, vztahuje i speciální sleva IN25, to znamená, že cestující automaticky dostanou slevu 25 % ze základního tarifu Českých drah. Jízdenky se kupují u průvodčího ve vlaku.

Kdo se nechce vypravit do hor s běžkami, může vyrazit například jen s fotoaparátem a své snímky z moldavské dráhy přihlásit do fotosoutěže vyhlášené Společností pro 130. výročí moldavské dráhy.

Soutěžní snímky lze zasílat e-mailem na adresu: „Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.". Organizátoři jubilejních oslav vyhlásili tři soutěžní kategorie: Moldavská horská dráha od jara do zimy, Kulturní a přírodní pamětihodnosti v okolí moldavské horské dráhy a Tradiční podniky v okolí moldavské horské dráhy. Podmínky soutěže naleznete na www.cesky-jiretin.eu, v sekci Projekty/130 let moldavské dráhy. Uzávěrka soutěže je 9. září 2015.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací