Zprávy z Litvínova

Pozor, chystají se změny v dopravě. Cestování má být příjemnější

Reklama

Mostecko - Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova vyslyšel připomínky cestujících. Od června dochází ke změnám v provozu městské hromadné dopravy.

Dopravce se k tomu rozhodl na základě pozitivních zkušeností se systémem centrálních přestupních uzlů ve víkendovém provozu, proto chce v Litvínově systém rozšířit i na pracovní dny. Od neděle 9. června dochází v MHD k dílčím úpravám jízdních řádů.

Linky č. 1, 3 a 4: V obou směrech dochází k mírným úpravám jízdních dob v úseku Litvínov, Krušnohorská poliklinika - Litvínov, Citadela (1 minuta). Důvodem změny je zachování možnosti přestupů v obou směrech mezi linkami č. 4 a 13 v zastávce Litvínov, Citadela v souvislosti se změnou jízdního řádu linky č. 13.

Linka č. 13: dochází v pracovní dny, cca v době od 5:00 do 19:30 hod., k časovým posunům všech spojů (maximálně do 8 minut). Důvodem změny je zkrácení přestupních dob v obou směrech mezi linkami č. 4 a 13 v přestupním uzlu Litvínov, nádraží.

Linka č. 15: v pracovní dny dochází k časovým posunům u většiny spojů (maximálně do 6 minut).
Dále budou v pracovní dny zrušeny 2 spoje (odjezdy ve 4:59 hod. a v 16:14 hod. z Litvínova, nádraží resp. v 5:13 hod. a v 16:28 hod. z Janova, blok D3) a v období od 1. 7. do 31. 8. budou v pracovní dny zrušeny všechny spoje s výjimkou spojů s odjezdy ve 4:04 hod. a ve 4:24 hod. z Janova, Krušnohor.

Linka č. 23: v pracovní dny bude zaveden nový spoj s odjezdem v 18:49 hod. z Litvínova, Krušnohorská poliklinika. Dále budou v období od 1. 7. do 31. 8. zrušeny v pracovní dny v odpoledních hodinách posilové spoje s odjezdy z Litvínova, Krušnohorská poliklinika ve 14:26 hod., 14:41 hod., 14:56 hod.,15:11 hod. a 15:26 hod.

Dále bude v Litvínově, nádraží přemístěna výstupní zastávka pro autobusové linky č. 8, 14, 15, 27 z plochy před budovou nádraží ČD do zastávky linky č. 13 směr Hamr, Janov do ul. Mostecká.

Důvodem změny je zlepšení přestupních vazeb z autobusových linek na tramvajové linky č. 1, 3 a 4 v tomto přestupním uzlu (bližší informace o úpravách jízdních řádů na tel. 476 769 068).

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 18. říjen 2016

  Litvínov - Hokejisté Litvínova na domácí ledové ploše hostili v úterý v podvečer hokejisty Mountfield Hradec Králové. Dramatické utkání mělo dynamický náboj až do samotného konce. V osmapadesáté minutě Litvínov vyrovnal a po prodloužení tak nakonec Verva vyhrála 3:2. Domácí se tak radují ze dvou bodů.

 • 18. říjen 2016

  Most - Čtvrtým rokem po sobě okořenili stolní hokejisté podzimní část sezóny akcí s názvem 24 hodin stolního hokeje. Letos poprvé byl tento neobvyklý turnaj zařazen do projektu ČUS – Sportuj s námi a v mosteckém Středisku volného času se při něm představila více než stovka hráčů a hráček.

 • 17. říjen 2016

  Mostecko - Sobotní první semifinálové zápasy a nedělní odvety poslaly do letošního finále DRFG Mostecké ligy první a druhý tým základní části, tedy Gamblers Most a FC Jeptišky. Byť oba týmy vzhledem ke svým výsledkům v základní části platily za favority, přesto si před víkendem nemohly být postupem jisty. V rolích vyzyvatelů se jim totiž postavila silná mužstva Hospoda ULITA a GMS Most.

Co se chystá

 • 20. říjen 2016

  Most - Členové místního Svazu bojovníků za svobodu položí 27. října při příležitosti výročí vzniku samostatného Československa květiny a věnce u sochy Tomáše G. Masaryka. Jejich setkání se uskuteční v obřadní síni magistrátu. Pietní akt by měl začít zhruba ve čtvrt na tři odpoledne, zvána je i široká veřejnost.

 • 18. říjen 2016

  Most - Příznivci a fanoušci undergroundové hudby v pátek slaví svátek. Mostecký music club Metro totiž opět rozvibruje Drum & Bass a tentokrát se je na co těšit. Do Mostu totiž zavítá český DJ a producent Rido.

 • 18. říjen 2016

  Kadaň - Oblíbená hudební skupina Katapult opět míří do Kadaně. Tentokrát v rámci nového tour „Kladivo na život".

 • 17. říjen 2016

  V oblastním muzeu v Mostě bude v listopadu rušno. Návštěvníci se můžou těšit na dvě výstavy a dva přenáškové cykly. Dozvědět se tu můžete něco například o bitvě u Chlumce, nebo se podívat do minulosti Mostecka. Mimo to vás ale také čekají výstavy "Chleba za milion" a předsavení navráceného barokního obrazu "Vražda jeptišek v Mostě".

 • 15. říjen 2016

  Most, Ústecký kraj - Festival určený zejména pro začínající regionální kapely Festklip zvolí nejlepší hudební klipy. Vyhlášení vítězů zůstává v Mostě. Náš zpravodajský server bude slavnostní večer vysílat v živém přenosu.

Tipy na výlet

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.