23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Litvínov - Správného muže s policejním čichem v sobě nezapřel mladý litvínovský strážník Jakub Röber, který v civilu pomohl odhalit a dopadnou dva chmatáky, kteří se vloupali do zaparkovaného auta.

"Skončil jsem zrovna noční službu a přijel jsem domu. Při vystupování z vozu jsem zahlédl dva muže. Věděl jsem, že jde o osoby s kriminální minulostí a že se oba nedávno vrátili z vězení a byli amnestovaní. Sledoval jsem jejich počínání, jak nakukují do zaparkovaného automobilu. Posléze rozbili boční okénko a z auta vzali nějaké tašky. Pak se dali na útěk," popsal řádění chmatáků strážník MP Litvínov v civilu Jakub Röber.

Zatímco oba zloděje i s lupem celou dobu sledoval, volal zároveň svým kolegům na služebnu městské policie. Hlídka strážníků posléze na uvedené adrese o několik desítek metrů dál oba pachatele podezřelé z vloupání do vozidla dopadla i s odcizeným nákupem. Z auta totiž lapkové odcizili nákup, který si ve voze majitel nechal. 

Strážníci poté kontaktovali majitele vykradeného auta a na místo přivolali také státní policisty, kteří si oba lapky převezli na služebnu k dalšímu šetření.

Zástupce velitele litvínovských strážníků Karel Šefl si postup strážníka v civilu váží a dává jeho postup příkladem. "Jde vidět, že naši strážníci zůstávají profesionály i v době svého volna," podotkl Šefl.

VIDEO ZE ZPOVĚDI STRÁŽNÍKA V CIVILU:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.