Zprávy z Litvínova

Povodňové fámy: Praská flájská přehrada a jsou zatopené silnice

Reklama

Mostecko - Praská flájská přehrada pod tíhou vody? Je zaplavená silnice u Lomu? Nikoliv, jde pouze o takzvaný "informační šum", který se začal objevovat dnes mezi lidmi. Zjišťovali jsme pro vás celý den aktuální informace, tady je jejich shrnutí.

Přehrada je v pořádku

Jako jedna z nejzávažnějších informací se dnes na sociální síti Facebook objevila v jedné diskuzi zpráva, že praská hráz přehrady Fláje na Mostecku. Příspěvek se ale ukázal jako mylný. Podle mluvčího Povodí Ohře se pouze hladina přehrady dostala k přelivu, kterým začala přepadat. Jde tedy o naprosto normální a kontrolovanou situaci. Povodí pak pouze vydalo jednu oficiální informaci k přehradám, konkrétně k té Nechranické. "Dnes, 3. června 2013, od 16:00 hodin dojde k postupnému zvyšování odtoku z vodního díla Nechranice. Postupnými kroky dojde ke zvýšení odtoku ze současných 180 m3/s na 220, 240 a 260 m3/s. Tato manipulace se projeví v Lounech přibližně od dnešních 21:00 hodin do 4. června 2013 02:00 hodin," uvedl mluvčí firmy Jan Svejkovský.

Flájský potok dosáhl už v noci na neděli třetí stupeň povodňové aktivity, tedy stav ohrožení. Voda valící se z kopců zaplavila i sklepení několika domů a chat. Dobrovolní hasiči Nová Ves v Horách podle zástupce velitele jednotky Petra Thiela v Českém Jiřetíně pomáhali s plněním pytlů s pískem, které posléze pokládali na vozovku, kudy se valila voda. Třetí povodňový stupeň platil na potoku ještě v pondělí v půl sedmé večer. Druhý povodňový stupeň potom platil ve stejnou dobu ještě na Bílém potoce.

Silnice jsou průjezdné

Mostecko leží sice mezi klasické záplavové oblasti, voda přesto působila problémy hlavně řidičům na silnicích. Kvůli velkým kalužím je stále zapotřebí opatrnosti na cestě mezi Mostem a Litvínovem. Zatopená je zpoloviny také část silnice mezi Braňany a Mariánskými Radčicemi. Místo není označené dopravní značkou, je průjezdné jedním jízdním pruhem.

Policie ve svém dopravním zpravodajství informuje (ZDE), že od 3. 6. 2013 09:30 do 4. 6. 2013 09:35 je částečně uzavřena část silnice 256 v obci Mariánské Radčice z důvodu zaplavení vozovky vodou z polí. Tato informace je již neplatná, silnice je zcela bez problému sjízdná.

Kde čerpat aktuální informace?

Ústecký kraj zřizuje krizovou telefonní linku s nepřetržitou službou 800 876 011, na níž se lidé dozvědí základní informace o formách pomoci a opatřeních včetně rad, jak se v případě ohrožení zachovat. „V akutních případech doporučujeme občanům především kontaktovat složky integrovaného záchranného systému a městské a obecní úřady," sdělila Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí Ústeckého kraje.


 

Informace Krajského úřadu Ústeckého kraje k povodním 2013:

http://www.kr-ustecky.cz/vismo/zobraz_dok.asp?id_org=450018&id_ktg=99414

Informace k stavům a průtokům na vodních tocích  (Povodí Ohře):

http://www.poh.cz/portal/sap/cz/index.htm

Informační portál ČHMÚ:

http://www.chmi.cz

Projekt digitálního povodňového plánu ORP Litvínov (SESO):

http://dvt-info.cz/web_seso/dvt_dpp/pub_4206/


 

Informace pro občany:


Co dělat když hrozí povodně

Jak volat na tísňovou linku

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.