Zprávy z Litvínova

Slaboch napadal družku. Hodil ji na skříň a vytáhl na ni meč

Reklama

Litvínov - Jako pěkný výtržník a násilník se ukázal 29letý Litvínovan. Už několikrát musel opustit domov, když se nechoval hezky ke své družce. Ženě vyhrožoval dokonce s mečem v ruce.

Koncem května musel opustit domov 29letý Litvínovan. Rozhodli o tom hamerští policisté. Ti předtím přijali oznámení od jeho družky o neustálém napadání. "Podle poškozené muž konflikty řeší fyzickými útoky. Situace vyvrcholila v den, když násilník ženu uchopil a měl s ní hodit o skříň. Potom odešel. Ještě ten den se vrátil, do rukou si vzal meč a družce měl vyhrožovat," uvedla ve středu mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová.

Opět se náhle sebral a i se zbraní v ruce odkráčel. Při odchodu z domu se stihl ještě pohádat se sousedem. Policisté násilníkovi po dopadení zbraň odebrali.

Litvínovan nebyl vykázán poprvé, už v minulosti musel na nějakou dobu odevzdat na policii klíče od bytu. Kromě toho, že deset dnů nesmí domů ani tentokrát, si převzal sdělení podezření z trestného činu nebezpečné vyhrožování, uvedla k případu mostecká policie.

Netrvalo dlouho a Litvínovan se zasloužil o další průšvihy. Ty začaly, když měl přes zákaz policistů kontaktovat poškozenou. "Nejprve chtěl do bytu vstupními dveřmi a potom to měl vzít přes balkon. Za to mu přibyl přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," připomněla Alena Bartošová.

Na povrch vyplavaly ještě další skutky. V loňském roce měl poškozené ukrást mobil, který měla u sebe, a také rozprodat nějaké věci pro děti. Získané finance údajně použil pro svoji potřebu. V květnu, ještě předtím než byl vykázán, měl vykopnout dveře do bytu své přítelkyně a přes její nesouhlas tam zůstat. Tím mu přibyly další dva trestné činy.

Ani to ho ale neodradilo a včera se v nočních hodinách opět vydal do bytu za poškozenou. Nedaleko od místa ho zadrželi přivolaní policisté. Kvůli zakázanému kontaktování ženy hned padlo další obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. "V případě uznání viny mu nyní hrozí až tříletý pobyt za mřížemi," vypočítala mluvčí.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 23. říjen 2016

  Litvínov - Podezřele kličkující pomalu jedoucí vozidlo na janovském sídlišti neuniklo pozornosti obsluze kamerového systému litvínovských strážníků. Na místo proto vyjela hlídka, která slovenskou osádku automobilu zastavila. Řidič strážníkům řekl, že na auto nasadil prázdnou rezervu a jel prý zrovna k čerpací stanici pneumatiku nafouknout.

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

 • 22. říjen 2016

  Litvínovsko - Hned dvakrát zaměstnal během pár hodin litvínovské strážníky a především pak záchranáře devětadvacetiletý muž z Litvínova. Po skoku z okna svého bytu ve druhém patře skončil v těžkém zranění na traumatologii ústecké nemocnice. Potvrdil to mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník. 

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.