24. února 2017 Svátek má Matěj

Most - Běžná policejní kontrola odhalila dalšího řidiče pod vlivem drogy. Policisté litvínovské hlídkové služby muže za volantem vozu značky Opel zastavili v ulici PKH v Litvínově. 

Při prohlídce zavazadlového prostoru policisté zahlédli otevřený igelitový pytel s rostlinami, které podezřele připomínaly marihuanu.

"Řidič se nařčení nebránil a policistům to přiznal. Uvedl, že od kamaráda dostal tři rostlinky marihuany a ty chtěl zasadit někam do přírody, aby tam vyrostly. Potom je prý chtěl použít na mast pro svoji přítelkyni, která má údajně zdravotní problémy," popsala skutek mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová. 

Policisté se kromě kontroly vozu věnovali také řidiči. Jeho nervozita zřejmě nepramenila pouze ze tří rostlin konopí v autě, ale i z toho, že drogu měl také v těle. Orientační test tomu nasvědčoval. V těchto dnech policisté obdrželi odborné vyjádření z oboru toxikologie, které potvrdilo konzumaci marihuany.

"Litvínovan ve věku 36 let nyní čelí podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten mu hrozí až roční pobyt za mřížemi," podotkla policistka Bartošová.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.