Neděle 18. duben 2021
Svátek má Valérie
Archivováno

Litvínov - Rybochovné zařízení Pavel v Litvínově se připravuje na velkou slavnost. Již tuto sobotu, tedy 29. srpna od 9 do 18 hodin se tam totiž uskuteční 5. Rybí slavnosti, které pořádá místní organizace Českého rybářského svazu v Mostě. Letos přislíbil na naší akci účast i nejslavnější český rybář Jakub Vágner, kterého znají snad všechny děti i když nechytají ryby.

Ilustrační snímek rybochovného zařízení Pavel v Litvínově. Foto: Jan Vraný

"Někomu to možná přijde překvapivé, ale rybářů je u nás kolem třista tisíc a jen Mostecku jich je přes tři tisíce, proto se místní organizace Českého rybářského svazu v Mostě rozhodla pořádat rybí slavnosti, které by činnost rybářů zviditelnili a zároveň přilákali i nové a zejména mladé rybáře, kterých poslední dobou úbývá. Letošní ročník je v pořadí už pátý a letos navíc spojený i se 70. výročím vzniku načí organizace, což už je rozhodně důvod k oslavě," říká Jiří Jakeš z rybářského svazu.

"V programu a atrakcích je cíleno především na děti, aby viděly ryby a rybaření, ale celkově se jedná o akci, která má přiblížit rybaření a naší organizaci všem lidem. Tradiční termín slavností byl vždy první týden v září, ale letos jsme to udělali jako tečku na konci prázdnin," vysvětluje zástupce rybářů Jiří Jakeš s tím, že letos přislíbil na akci účast i nejslavnější český rybář Jakub Vágner, kterého znají snad všechny děti i když nechytají ryby. "Jakub má nabitý program, ale minimálně od 10 do 14 hodin se u nás zdrží. Kolem 11 hodiny utichne hudba a dostane prostor Jakub a zejména děti, které se ho mohou ptát na jeho zážitky a plány do budoucna," vysvětlil Jiří Jakeš.

Na slavnosti bude možné vidět různé druhy našich sladkovodních ryb v kádích i akváriích. Děti si mohou vyzkoušet nahodit rybářským prutem, nebo se pokusit ulovit rybu sami v našem rybníce, to vše za dozoru a pomoci zkušených rybářů. Pro děti je také připraveno několik soutěží o drobnosti a sladkosti.

"Na místě bude prodej uzených, pečených a živých ryb. Například takzvané rybí škvarky, po kterých se loni jen zaprášilo, proto jich bude připraveno více. Na místě bude i zastřešené posezení s živou hudbou. Krom ryb si můžete dát klobásu, pivo, víno, kávu a další dobroty běžné na podobných společenských akcích," vysvětluje Jiří Jakeš.

Vstupné je jako každý rok dobrovolné. Náklady akce se nám daří pokrýt z našich prostředků a především za podpory Ústeckého kraje a města Most, kterým patří velký dík. Stejně tak dalším sponzorům z řad firem.

První a nejlepší možností je vyrazit na sobotní procházku, je to na okraji města Litvínov, hned vedle litvínovského hřbitova a má být hezky. Pokude se návštěvníci rozhodnou přijet autem, tak před hřbitovem je velké parkoviště. Dále sem jede z litvinovského nádraží linkový autobus. Časy odjezdu jsou 8.36, 10.36, 12.36, 14.36 a 16.36 hodin. Cena jízdenky je jen 13 korun.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací