Zprávy z Litvínova

VIDEO OD VÁS: V Janově bylo opět živo, Romka napadla strážníka

Reklama

Litvínov - Na janovském sídlišti bylo ve středu v podvečer pořádně živo. Jedna z tamních obyvatelek napadla zasahujícího městského strážníka. Nelíbilo se jí, že napomínal její nezletilou dceru. 

V rámci nulové tolernce se hlídky městských strážníků zaměřují s větší intenzitou i na janovské sídliště, kde právě v těchto teplých dnech je obrovská koncentrace tamních obyvatel. 

Mnozí lidé poukazují na to, že nemohou pořádně ani projít chodníkem. Nejen hrající si děti, ale často i jejich rodiče posedávají u obrubníků chodníků a schodišť, popíjejí alkohol a pokuřují. 

"Člověk aby chodil kanály. Je to dost nepříjemné. Téměř o ně zakopáváte a ještě vám vynadají, proč chodíte kolem nich. A kudy se mám jako dostat domů? V létě je to tu úděsné. V rukou mají láhve s pivem a pokřikují ještě na vás sprosťárny," řekla reportérům agentury JV PRESS krátce po incidentu jedna z tamních obyvatelek na adresu nepřizpůsobivých Romů.

Podvečernímu incidentu předcházel zákrok městského strážníka, který pouze napomenul jednu z nezletilých dívek. To se totiž nelíbilo její matce. Žena se tak pustila do strážníka a došlo k nepříjemné strkanici. Během okamžiku se na místo seběhlo několik desítek Romů. Strážníci proto museli povolat posily i z řad státní policie. Incident se ale naštěstí obešel bez zranění. 

Nejagresivnější útočníky pak strážníci zajistili a předvedli na policejní stanici. Incident ale vyvolal na sídlišti obrovský rozruch. Někteří obyvatelé sledovali útok z oken svých bytů. Jeden z pohotových čtenářů vše natočil na video a poslal do redakce. 

Strážníci a polciisté se v souvislosti s tímto incidentem obracejí na veřejnost s případným svědectvím. Uvítali by rovněž videozáznamy nebo přímo očitá svědectví celého incidentu. Jakékoliv informace přijme jakákoliv služebna policie nebo volejte na tísňovou linku 156 nebo 158.

AUTENTICKÉ VIDEO OD ČTENÁŘE:

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Dopravní policisté zasahovali ve středu ráno u nehody, která se stala v Litvínově na křižovatce ulic Valdštejnská a Ruská. Řidič osobního vozidla se při vjezdu na křižovatku střetl s motocyklem značky Kymco, který jel po hlavní komunikaci ve směru od kruhového objezdu u Máje.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.