Zprávy z Litvínova

VIDEO: Strážníci nacvičovali zneškodnění lupiče na čerpací stanici

Reklama

Litvínov - Křik a zoufalé volání o pomoc obsluhy čerpací stanice Pap Oil v Litvínově zalarmovalo ve středu v podvečer městské strážníky. Ozbrojený maskovaný lupič tam držel při přepadení rukojmí. Naštěstí jen fiktivně. Šlo o cvičení.

Strážníci Městské policie v Litvínově tam totiž nacvičovali různé způsoby zneškodnění pachatele loupežného přepadení. Vždy ve dvojicích přijeli strážníci k "přepadené" čerpací stanici, kde měli za úkol zlikvidovat nebezpečného ozbrojeného "pachatele" loupeže.

Velitel Městské policie Litvínov Zděnek Urban podotkl, že cvičení bylo určeno pro strážníky, kteří slouží na takzvaném pultu centralizované ochrany (PCO) a vyjíždějí tak vždy k "napadeným" objektům, které jsou napojeny na PCO. Na strážníky tak čekaly různé simulované situace loupežného přepadení. 

Jednou šlo o jednoho pachatele, jindy o tři. V některých případech lupič z místa uprchl ještě před zásahem strážníků, jindy zase držel obsluhu čerpací stanice jako rukojmí.

Ve všech případech ale šlo o co nejefektivněji zasáhnout a pokud možno přímo při činu zneškodnit pachatele a "osvobodit" rukojmí. 

Cvičení proběhlo za plného provozu čerpací stanice a na zásah se přijeli podívat i zahraniční majitelé stanice, kteří závěrem akce strážníkům poděkovali za příkladné zvládnutí celé akce.

VIDEOREPORTÁŽ ZE CVIČENÍ STRÁŽNÍKŮ:

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.