20. února 2017 Svátek má Oldřich

Litvínov - Křik a zoufalé volání o pomoc obsluhy čerpací stanice Pap Oil v Litvínově zalarmovalo ve středu v podvečer městské strážníky. Ozbrojený maskovaný lupič tam držel při přepadení rukojmí. Naštěstí jen fiktivně. Šlo o cvičení.

Strážníci Městské policie v Litvínově tam totiž nacvičovali různé způsoby zneškodnění pachatele loupežného přepadení. Vždy ve dvojicích přijeli strážníci k "přepadené" čerpací stanici, kde měli za úkol zlikvidovat nebezpečného ozbrojeného "pachatele" loupeže.

Velitel Městské policie Litvínov Zděnek Urban podotkl, že cvičení bylo určeno pro strážníky, kteří slouží na takzvaném pultu centralizované ochrany (PCO) a vyjíždějí tak vždy k "napadeným" objektům, které jsou napojeny na PCO. Na strážníky tak čekaly různé simulované situace loupežného přepadení. 

Jednou šlo o jednoho pachatele, jindy o tři. V některých případech lupič z místa uprchl ještě před zásahem strážníků, jindy zase držel obsluhu čerpací stanice jako rukojmí.

Ve všech případech ale šlo o co nejefektivněji zasáhnout a pokud možno přímo při činu zneškodnit pachatele a "osvobodit" rukojmí. 

Cvičení proběhlo za plného provozu čerpací stanice a na zásah se přijeli podívat i zahraniční majitelé stanice, kteří závěrem akce strážníkům poděkovali za příkladné zvládnutí celé akce.

VIDEOREPORTÁŽ ZE CVIČENÍ STRÁŽNÍKŮ:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.