Zprávy z Litvínova

Tisíc litrů barvy může obarvit šedou školu nebo ošklivý plot

Reklama

Litvínov, Obrnice - Čechům ani Slovákům není jejich okolí lhostejné. Ukazuje to průběh neziskového projektu Let's Colour, do něhož během měsíce přihlásili přes 50 projektů. Cílem Let's Colour je barevná proměna ošklivých a neútulných míst tak, aby byla příjemnější pro život. Jsou mezi nimi i dva zástupci z Mostecka. Pomoci jim můžete i vy.

V průběhu července bude veřejnost hlasovat, které dva české a dva slovenské projekty získají barvy Dulux a pomoc designéra při realizaci výmalby. „Teď již záleží jen na hlasujících, které projekty opravdu získají šanci na renovaci. Potěšilo nás jejich množství i pestrost," říká Miroslava Plánková, koordinátorka projektu ze společnosti AkzoNobel. O přízeň hlasujících se uchází i škola v litvínovské Ruské ulici a Obrnice se svým betonovým plotem.

„Cílem projektu je přenést vědecky potvrzené pozitivní působení barev i do míst, která jsou v současné době šedivá a smutná," říká za organizátora projektu Let's Colour expertka na barvy Miroslava Plánková.

ZŠ Ruská
„Jsme největší škola ve městě ležící v centru. Patří k nám tři mateřské školy. Dveře naší školy jsou otevřené všem dětem bez rozdílu. A jak jste si všimli, jsme opravdu šediví, ale naštěstí jen z venku. I přes mnohaletou snahu se nám nedaří tuto skutečnost změnit. A protože dušičky našich dětí jsou pestré, rádi bychom měli duhovou i školu. V názvu našeho vzdělávacího programu je slovo tvořivá a my chceme být tvořiví s pomocí Duluxu J. Chtěli bychom, aby se naše škola stala duhou, pod kterou se budou učit naše „poklady" ," lákají hlasující ze školy v Litvínově.
Obrnice
„Máme v plánu malování využít na nevzhlednou betonovou část oplocení kolem místní kotelny, kudy vede cesta z hlavní průjezdné komunikace na místní vlakové nádraží. Vedení obce již odsouhlasilo provedení zednické úpravy betonových plotových částí, kterých je celkem 13 polí a přípravu na malování, tentokrát rodičů s dětmi," píší o svém záměru Obrničtí.

Pomoci mohou všichni

Z hlasování o favoritech vzejdou dva vítězné projekty. Hlasovat je možné na stránce www.duluxletscolour.cz po celý červenec. Možnost zvítězit mají projekty z velkých i menších měst a vesnic. „Chtěli jsme zapojit opravdu všechny obyvatele, proto jsme v obou zemích zvolili dvě velikostní kategorie sídel," říká Miroslava Plánková. V České republice se jedná o kategorie sídel do 100 000 obyvatel a nad 100 000 obyvatel, na Slovensku je tato hranice snížena na 70 000. „Jsme opravdu zvědaví, které projekty se nakonec dočkají barevné proměny. Nyní již záleží jen na ochotě lidí hlasovat pro projekt, který je jim nejblíž, případně v nich vzbuzuje nejvíce sympatií," uzavírá Plánková.


Přehled projektů naleznete pod odkazem http://duluxletscolour.cz/projekty/

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 23. říjen 2016

  Lahošť - Měsíce komplikací v automobilové dopravě i při cestování autobusy mezi Duchcovem a Teplicemi skončily. Lahošť je znovu průjezdná!

 • 23. říjen 2016

  Litvínov - Podezřele kličkující pomalu jedoucí vozidlo na janovském sídlišti neuniklo pozornosti obsluhy kamerového systému litvínovských strážníků. Na místo proto vyjela hlídka, která slovenskou osádku automobilu zastavila. Řidič strážníkům řekl, že na auto nasadil prázdnou rezervu a jel prý zrovna k čerpací stanici pneumatiku nafouknout.

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Sport

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.