Roman Pecháň by měl přestat kouřit, protože má plíce v prdeli.   Audioverze Roman Pecháň by měl přestat kouřit, protože má plíce v prdeli. GSpeech
Svátek má Marian
Sobota 25. březen 2017

Litvínov, Obrnice - Čechům ani Slovákům není jejich okolí lhostejné. Ukazuje to průběh neziskového projektu Let's Colour, do něhož během měsíce přihlásili přes 50 projektů. Cílem Let's Colour je barevná proměna ošklivých a neútulných míst tak, aby byla příjemnější pro život. Jsou mezi nimi i dva zástupci z Mostecka. Pomoci jim můžete i vy.

V průběhu července bude veřejnost hlasovat, které dva české a dva slovenské projekty získají barvy Dulux a pomoc designéra při realizaci výmalby. „Teď již záleží jen na hlasujících, které projekty opravdu získají šanci na renovaci. Potěšilo nás jejich množství i pestrost," říká Miroslava Plánková, koordinátorka projektu ze společnosti AkzoNobel. O přízeň hlasujících se uchází i škola v litvínovské Ruské ulici a Obrnice se svým betonovým plotem.

„Cílem projektu je přenést vědecky potvrzené pozitivní působení barev i do míst, která jsou v současné době šedivá a smutná," říká za organizátora projektu Let's Colour expertka na barvy Miroslava Plánková.

ZŠ Ruská
„Jsme největší škola ve městě ležící v centru. Patří k nám tři mateřské školy. Dveře naší školy jsou otevřené všem dětem bez rozdílu. A jak jste si všimli, jsme opravdu šediví, ale naštěstí jen z venku. I přes mnohaletou snahu se nám nedaří tuto skutečnost změnit. A protože dušičky našich dětí jsou pestré, rádi bychom měli duhovou i školu. V názvu našeho vzdělávacího programu je slovo tvořivá a my chceme být tvořiví s pomocí Duluxu J. Chtěli bychom, aby se naše škola stala duhou, pod kterou se budou učit naše „poklady" ," lákají hlasující ze školy v Litvínově.
Obrnice
„Máme v plánu malování využít na nevzhlednou betonovou část oplocení kolem místní kotelny, kudy vede cesta z hlavní průjezdné komunikace na místní vlakové nádraží. Vedení obce již odsouhlasilo provedení zednické úpravy betonových plotových částí, kterých je celkem 13 polí a přípravu na malování, tentokrát rodičů s dětmi," píší o svém záměru Obrničtí.

Pomoci mohou všichni

Z hlasování o favoritech vzejdou dva vítězné projekty. Hlasovat je možné na stránce www.duluxletscolour.cz po celý červenec. Možnost zvítězit mají projekty z velkých i menších měst a vesnic. „Chtěli jsme zapojit opravdu všechny obyvatele, proto jsme v obou zemích zvolili dvě velikostní kategorie sídel," říká Miroslava Plánková. V České republice se jedná o kategorie sídel do 100 000 obyvatel a nad 100 000 obyvatel, na Slovensku je tato hranice snížena na 70 000. „Jsme opravdu zvědaví, které projekty se nakonec dočkají barevné proměny. Nyní již záleží jen na ochotě lidí hlasovat pro projekt, který je jim nejblíž, případně v nich vzbuzuje nejvíce sympatií," uzavírá Plánková.


Přehled projektů naleznete pod odkazem http://duluxletscolour.cz/projekty/

Napsal
Oldřich Hájek
Author: Oldřich HájekEmail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Více od autora

  Audioverze Litvínov, Obrnice - Čechům ani Slovákům není jejich okolí lhostejné. Ukazuje to průběh neziskového projektu Lets Colour, do něhož během měsíce přihlásili přes 50 projektů. Cílem Lets Colour je barevná proměna ošklivých a neútulných míst tak, aby byla příjemnější pro život. Jsou mezi nimi i dva zástupci z Mostecka. Pomoci jim můžete i vy. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); V průběhu července bude veřejnost hlasovat, které dva české a dva slovenské projekty získají barvy Dulux a pomoc designéra při realizaci výmalby. „Teď již záleží jen na hlasujících, které projekty opravdu získají šanci na renovaci. Potěšilo nás jejich množství i pestrost, říká Miroslava Plánková, koordinátorka projektu ze společnosti AkzoNobel. O přízeň hlasujících se uchází i škola v litvínovské Ruské ulici a Obrnice se svým betonovým plotem. „Cílem projektu je přenést vědecky potvrzené pozitivní působení barev i do míst, která jsou v současné době šedivá a smutná, říká za organizátora projektu Lets Colour expertka na barvy Miroslava Plánková. ZŠ Ruská „Jsme největší škola ve městě ležící v centru. Patří k nám tři mateřské školy. Dveře naší školy jsou otevřené všem dětem bez rozdílu. A jak jste si všimli, jsme opravdu šediví, ale naštěstí jen z venku. I přes mnohaletou snahu se nám nedaří tuto skutečnost změnit. A protože dušičky našich dětí jsou pestré, rádi bychom měli duhovou i školu. V názvu našeho vzdělávacího programu je slovo tvořivá a my chceme být tvořiví s pomocí Duluxu J. Chtěli bychom, aby se naše škola stala duhou, pod kterou se budou učit naše „poklady , lákají hlasující ze školy v Litvínově. Obrnice „Máme v plánu malování využít na nevzhlednou betonovou část oplocení kolem místní kotelny, kudy vede cesta z hlavní průjezdné komunikace na místní vlakové nádraží. Vedení obce již odsouhlasilo provedení zednické úpravy betonových plotových částí, kterých je celkem 13 polí a přípravu na malování, tentokrát rodičů s dětmi, píší o svém záměru Obrničtí. Pomoci mohou všichni Z hlasování o favoritech vzejdou dva vítězné projekty. Hlasovat je možné na stránce www.duluxletscolour.cz po celý červenec. Možnost zvítězit mají projekty z velkých i menších měst a vesnic. „Chtěli jsme zapojit opravdu všechny obyvatele, proto jsme v obou zemích zvolili dvě velikostní kategorie sídel, říká Miroslava Plánková. V České republice se jedná o kategorie sídel do 100 000 obyvatel a nad 100 000 obyvatel, na Slovensku je tato hranice snížena na 70 000. „Jsme opravdu zvědaví, které projekty se nakonec dočkají barevné proměny. Nyní již záleží jen na ochotě lidí hlasovat pro projekt, který je jim nejblíž, případně v nich vzbuzuje nejvíce sympatií, uzavírá Plánková. Přehled projektů naleznete pod odkazem http://duluxletscolour.cz/projekty/ var loadAsyncDeferredFacebook = function() { (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = //connect.facebook.net/cs_CZ/sdk.js#xfbml=1&version=v2.5; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, script, facebook-jssdk)); } if (window.addEventListener) window.addEventListener(load, loadAsyncDeferredFacebook, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent(onload, loadAsyncDeferredFacebook); else window.onload = loadAsyncDeferredFacebook; fSdílet Tweet var loadAsyncDeferredTwitter = function() { var d = document; var s = script; var id = twitter-wjs; var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?http:https;if(!d.getElementById(id)){ js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+://platform.twitter.com/widgets.js;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);} } if (window.addEventListener) window.addEventListener(load, loadAsyncDeferredTwitter, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent(onload, loadAsyncDeferredTwitter); else window.onload = loadAsyncDeferredTwitter; window.___gcfg = { lang: cs }; var loadAsyncDeferredGooglePlus = function() { var po = document.createElement(script); po.type = text/javascript; po.async = true; po.src = https://apis.google.com/js/plusone.js; po.innerHTML = {lang: cs}; var s = document.getElementsByTagName(script)[0]; s.parentNode.insertBefore(po, s); }; if (window.addEventListener) window.addEventListener(load, loadAsyncDeferredGooglePlus, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent(onload, loadAsyncDeferredGooglePlus); else window.onload = loadAsyncDeferredGooglePlus; NapsalAuthor: Oldřich HájekEmail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. document.getElementById(cloak15cc59e7d151e20f3dd11adea90edf79).innerHTML = ; var prefix = ma + il + to; var path = hr + ef + =; var addy15cc59e7d151e20f3dd11adea90edf79 = oldrich.hajek + @; addy15cc59e7d151e20f3dd11adea90edf79 = addy15cc59e7d151e20f3dd11adea90edf79 + e-mostecko + . + cz; var addy_text15cc59e7d151e20f3dd11adea90edf79 = oldrich.hajek + @ + e-mostecko + . + cz;document.getElementById(cloak15cc59e7d151e20f3dd11adea90edf79).innerHTML += +addy_text15cc59e7d151e20f3dd11adea90edf79+; Více od autoraPřes střední a severní Čechy pojede do Litvínova stotunový nadměrný nákladMěsto a těžaři pošlou nemocnici milion. Víme, co si za něj pořídíMuž v německém vězení měl strach o své andulky, postarali se o ně litvínovští strážníciOpilý mladík nafackoval v parku své přítelkyniAKTUÁLNĚ: Nová značka varuje řidiče před nebezpečným úsekem. Bude teď méně nehod? GSpeech

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2017 | E-mostecko.cz | Sushenka.cz TOPlist

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči. Více informací

×