Středa 26. červen 2019
Svátek má Adriana
Archivováno

Litvínov - Hrůzný nález čekal na muže, který venčil své psy pod garážemi v Janově pod pekárnou Japek poblíž tamního autoservisu. Na louce totiž nalezl mrtvého psa staženého z kůže a přivolal hlídku litvínovských strážníků. Na místě pak přivolaný psovod zjistil, že hlava psa je celá ještě s nasazeným černým košíkem, tělo bylo ale stažené z kůže a chybělo. Strážníci tak nevylučují, že pes byl zabit právě kvůli masu. Informuje o tom operační důstojník litvínovských strážníků Ladislav Strkač.

Psovod strážníků u mrtvého staženého staforda, kterému zbyla jen hlava a kůže. Foto: MP Litvínov

S podezřením na spáchání trestného činu týrání zvířete proto hlídka strážníků na místo přivolala státní policii z Hamru. Podle zjištění policejního psovoda šlo o psa rasy Staford. Hlídka se následně pokusila zjistit, jestli mrtvý pes nebyl čipován, ale marně. Žádný čip nenašla. Díky němu by tak totiž strážníci mohli snadno zjistit majitele psa. 

Policisté se proto nyní obracejí na veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání po majiteli psa s tím, jestli někomu náhodou staford světlé barvy nechybí a například neutekl nebo nebyl odcizen. Státní policisté posléze požádali o uložení ostatků mrtvého psa do kafilerie a případem se i nadále zabývají.

Pokud by někdo pejska poznal, nebo by znal případně jeho majitele, ať se obráti na tísňové linky strážníků 156 nebo státních policistů 158.

Pokračování případu přinášíme zde:

 

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací