Zprávy z Litvínova

VIDEO: Strážníci zadrželi mladého zloděje benzinu

Reklama

Litvínov - Krátce po činu zadržela hlídka litvínovských strážníků mladého 25letého narkomana, který poškodil nádrž zaparkovaného osobního automobilu, ze kterého odcizil do kanystru benzin.

Počínání zloděje neušlo pozornosti jednoho z obyvatel nedalekého panelového domu, který zalarmoval policii. Bleskovým zásahem se posléze podařilo hlídce litvínovských strážníků zadržet v nedalekém lesním porostu podezřelého muže i s plným kanystrem s benzinem.

Zloděj, který šroubovákem navrtal nádrž s benzinem, se před strážníky dal na útěk, ale asi po padesáti metrech byl dopaden. "Na místě jsme byli krátce po oznámení a muže jsme poté zadrželi i s kořistí," řekl zasahující strážník Adam Mitka. 

Podezřelého pachatele poté strážníci převezli na služebnu státní policie, která si celou věc převzala. Mladík strážníkům přiznal, že fetuje a odcizený benzin chtěl prodat náhodným kupujícím za 25 korun za litr. "Peníze jsem chtěl na jídlo," říkal zadržený zloděj. 

Na místě zasahovala také přivolaná jednotka profesionálních hasičů z Litvínova, která asanovala vozovku po úniku pohonných látek na komunikaci. 

Stejný mladík má pravděpodobně na triku i další podobným způsobem poškozená vozidla, kterým z nádrže byl "vysán" benzin.

Smutné na celém případu je to, že zloděj si vybral automobil seniora, který krátce před krádeží údajně za své poslední peníze do penze natankoval téměř celou nádrž, o kterou nyní přišel. "Co teď budu dělat? Kdo mi zaplatí benzin i opravu poškozené nádrže? S automobilem potřebuji jizdit," plakal po zjištění řádění zloděje starý muž. Chmaták totiž napáchal daleko více škod poškozením nádrže, než samotnou krádeží benzinu.

Strážníci nasadili do akce i služebního psa, neboť podle volajícího svědka se kolem vozu mělo motat více osob. Nikoho dalšího ale nezjistili a také pachatel se dušoval, že kradl sám.

VIDEOREPORTÁŽ ZE ZADRŽENÍ CHMATÁKA:

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

 • 21. říjen 2016

  Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

 • 20. říjen 2016

  Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.