Zprávy z Litvínova

VIDEO: Strážníci zachránili štěně před jistou smrtí

Reklama

Litvínov - Úmorné vedro v těchto dnech netrápí pouze lidi, ale i zvířata. Vysoké teploty mohou především domácím mazlíčkům přivodit stejné zdravotní potíže jako lidem.

Majitelé psů a koček by proto měli být více na pozoru a nenechávat své čtyřnohé miláčky napospas slunci. To byl i případ nepochopitelného chování dosud neznámého majitele malého psíka, který štěně přivázal u obchodního centra v Litvínově a odešel. 

Na ve velkém parnu štěkající a sténající zvíře upozornil jeden z nakupujících městské strážníky. Všiml si totiž, že psík je už několik hodin uvázaný na stejném místě a jeho majitel nikde.

Na místo proto přijela hlídka litvínovských strážníků a psovod. Ten navíc zjistil, že pejsek nemá známku ani čip. Proto nemohl být majitel pejska dohledán. Štěně tak skončilo dehydrované v městském útulku pro opuštěná zvířata.

RADY JAK NA TO:

Vystavení jakéhokoli zvířete přímému slunci na více než jednu hodinu může v letním období i v našem mírném klimatu způsobit značné zdravotní problémy. Může nastat úžeh, úpal, dehydratace, hypertermie, oběhový kolaps.

Má-li zvíře jakýkoliv zdravotní problém způsobený vedrem, musíme je co nejrychleji umístnit do stínu. Také mu dáme napít vlažné vody a ochladíme mu především tlapky a bříško.

Je známo, že pes se dokáže ochladit pouze pomocí tlapiček a pak dýcháním. A vůbec se nedoporučuje zvíře celé ponořit do vody, zvláště pak je-li studená. Zcela ideální je malý dětský bazének, lavór a v nejnutnějším případě louže vody.

Zvláštním případem jsou automobily se zvířaty zaparkované na přímém slunci. V jejich interiéru se může za chvilku teplota zdvojnásobit. Při tropických vedrech nad 30˚C se pak může vnitřní prostor vozidla během deseti minut rozžhavit až na 50˚C. Ani mírně pootevřené okénko situaci neřeší. Je jasné, že zvíře, ponechané v takové troubě, má šanci na přežití jen malou.

Ani podzemní garáže situaci v parném létě moc neřeší. V uzavřeném prostoru, zvláště jde –li o větší zvíře s krátkým čenichem jako je boxer, zvíře může už za 15 minut zkolabovat. Není výjimkou, že takové případy končí smrtí.

Na otázku, jak zaopatřit domácí zvířátko, aby zvládlo náročné dny, odpovídají všichni zvířecí odborníci shodně – v horkých letních dnech se důležité zabezpečit pravidelný přísun pitné vody a čerstvého vzduchu.

Pitná voda je vždy na prvním místě. Jestliže zvíře ztrácí v horkých dnech chuť a misku s jídlem zanechá bez povšimnutí, není to nemocí, je to zcela přirozené. Veterinárního lékaře vyhledejte pouze v případě, že odmítá stravu několik dnů a pije velice málo.

VIDEOREPORTÁŽ ZE ZÁCHRANY PSÍKA:

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

 • 21. říjen 2016

  Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

 • 20. říjen 2016

  Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

 • 18. říjen 2016

  Litvínov - Hokejisté Litvínova na domácí ledové ploše hostili v úterý v podvečer hokejisty Mountfield Hradec Králové. Dramatické utkání mělo dynamický náboj až do samotného konce. V osmapadesáté minutě Litvínov vyrovnal a po prodloužení tak nakonec Verva vyhrála 3:2. Domácí se tak radují ze dvou bodů.

Co se chystá

 • 21. říjen 2016

  Havraň - V Havrani bude v sobotu veselo. Konat se tu totiž bude Organizovaný trénink motokrosařů. Těšit se můžete na dětskou kategorii včetně jezdců, kteří vzešli z motokroužků. Pro případné zájemce bude možnost vyzkoušet a domluvit si termín tréninku motokroužku. Těšit se můžete také na JUMPARK FREESKI A SNB OPEN 2016.

 • 20. říjen 2016

  Most - Členové místního Svazu bojovníků za svobodu položí 27. října při příležitosti výročí vzniku samostatného Československa květiny a věnce u sochy Tomáše G. Masaryka. Jejich setkání se uskuteční v obřadní síni magistrátu. Pietní akt by měl začít zhruba ve čtvrt na tři odpoledne, zvána je i široká veřejnost.

 • 18. říjen 2016

  Most - Příznivci a fanoušci undergroundové hudby v pátek slaví svátek. Mostecký music club Metro totiž opět rozvibruje Drum & Bass a tentokrát se je na co těšit. Do Mostu totiž zavítá český DJ a producent Rido.

 • 18. říjen 2016

  Kadaň - Oblíbená hudební skupina Katapult opět míří do Kadaně. Tentokrát v rámci nového tour „Kladivo na život".

 • 17. říjen 2016

  V oblastním muzeu v Mostě bude v listopadu rušno. Návštěvníci se můžou těšit na dvě výstavy a dva přenáškové cykly. Dozvědět se tu můžete něco například o bitvě u Chlumce, nebo se podívat do minulosti Mostecka. Mimo to vás ale také čekají výstavy "Chleba za milion" a předsavení navráceného barokního obrazu "Vražda jeptišek v Mostě".

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.