23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Litvínov - Přímo při vloupání do zaparkovaného automobilu u Hotelového domu v Litvínově zadržela hlídka strážníků podezřelého muže, a to na místě spolujezdce uvnitř vozu.

Při pochůzce Zámeckým parkem si dvacet minut po půlnoci strážníci všimli podezřelého chování muže sedícího na místě spolujezdce v zaparkované felicii.

Operační dozorčí Městské policie v Litvínově Jaromír Šudoma řekl, že se hlídka proto rozhodla muže zkontrolovat. Ten nejprve tvrdil, že automobil je jeho. Posléze říkal, že felicii mu půjčil kamarád. Klíčky ani doklady od vozu ale nemohl ukázat. Navíc si strážníci všimli vypáčených dveří u spolujezdce.

Mezitím podle registrační značky vozu zjistili totožnost pravého majitele auta z Hotelového domu. "Přijel jsem domů kolem jedenácté večer. Musel si mě vyčíhat. Toho člověka jsem v životě neviděl a auto jsem mu nikdy nepůjčil," řekl policistům majitel auta. 

Zloděj po vypáčení dveří prohledal vnitřek auta a patrně měl v úmyslu odcizit autorádio. "Jak to, že rádio hraje? Když jsem odcházel, tak jsem panel dal do palubní skříňky. Asi chtěl vyzkoušet, jestli hraje a pak ho ukrást," řekl na adresu zloděje majitel vozu. V zájmu objektivity nutno podotknout, že  v tomo případě se krádeže dopustil "bílý" muž, který okradl Roma.

Podobným způsobem vniknutí do zaparkovaného auta policisté jen za minulý týden v Litvínově zaznamenali hned několik případů. Kriminalisté proto nyní budou zjišťovat, jestli stejný pachatel nemá na svědomí i další vykradená auta v okolí. 

VIDEOREPORTÁŽ ZE ZADRŽENÍ PACHATELE:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.