Zprávy z Litvínova

FOTO OD VÁS: Výstavba nového dětského hřiště v Janově

Reklama

Litvínov - Na janovském sídlišti v Luční ulici vyrůstá nové dětské hřiště. Pro děti tam město nechalo postavit dřevěné prolézačky, domek a další doplňky včetně nových laviček.

A právě to nyní rozděluje obyvatele sídliště na dva nesmiřitelné tábory. Na sociální síti postup litvínovské radnice někteří lidé kritizují, jiní naopak chválí. Většina obyvatel totiž zbrusu novému hřišti příliš velkou životnost nedvá. Důvodem jsou nepřizpůsobiví obyvatelé, kteří v Luční ulici převžně žijí. 

"Hřiště nebude využívané. Hrát si tam, nebo lépe řečeno bordel a neplechu tam budou dělat jen cikáni. Matky s dětmi tam hrát si asi neuvidíte," stěžuje si jedna z maminek.

Roman Novák na sociální síti píše: "Kdyby to stavěli z plastů tak to zůstane protože sběrny plastů nejsou nebo jinej materiál kromě kovu."

Jana Šerková uvedla: "Teď jsou již zabudovaný 2 lavičky a pokračování zítra. Nesmíme být skeptický a musíme věřit ,že je to dělaný pro děti a tak to snad něco vydrží, když už to stojí tolik." 

Vendy Ulčová k tomu podotkla: "Ano otázkou je pro koho to hřiště dělají. Lenka V. to napsala dobře. Mám pár známých v Janově a děti tam vůbec nevypouštějí ven. Stěhují se odtamtud. A myslíte, že si toho budou tam vážit? Nebudou, zničí vše. Normální děti nemají šanci. Zbytečně investované peníze a čas... Jsem opravdu zvědavá jestli se to dožije konce roku."

Lenka Viktorová jde se svým názorem ještě dál: "To si snad dělaj prd.l, né? Krásný nový hřiště u nás za barákem a "bílé" dítě tam nevidíte. A proč? Protože se tam bojí vkročit, páč ty malý černoši je tam napadají!!!!"

Nechme se proto tedy překvapit jak dlouho hřiště vydrží a jak bude využíváno. To samé platí i o lavičkách. 

Fotografii pro zpravodajský server e-mostecko zaslala naše čtenářka Bětka Hendrichová.

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Obsluha kamerového systému litvínovských strážníků si v odpoledních hodinách všimla zaparkovaného vozidla, ve kterém seděl řidič. O muži mají strážníci povědomost, že má zákaz řízení. Informuje o tom velitel Městské policie v Litvínově Zdeněk Urban.

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.