Zprávy z Litvínova

Řidič čelí obvinění z násilí proti úřední osobě

Reklama

Litvínovsko - Z trestného činu násilí proti úřední osobě se zpovídá šestadvacetiletý muž z Litvínova. Skutku se měl dopustit, když při policejní honičce havaroval do policejního auta, kde zranil policistku.

O případu zpravodajský server e-mostecko.cz jako první informoval před týdenm. Vše začalo běžnou silniční kontrolou. Hamerští policisté si v Litvínově v nočních hodinách všimli auta se špatným osvětlením, a proto chtěli osádku zkontrolovat. 

"Řidič to pojal po svém a šlápl na plyn a začal hlídce ujíždět ven z Litvínova. O zastavení renaultu se pokusili také policisté litvínovské hlídkové služby. Mladý řidič opět reagoval opačně, měl najíždět do jejich vozu a vytlačovat je ze silnice," popsala honičku mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová. 

Agresivní řidič poté dál pokračoval ve zběsilé a riskantní jízdě směrem na Horní Jiřetín. K pronásledování se přidali ještě policisté litvínovského obvodního oddělení. Asi po jednom kilometru za Jiřetínem se třem policejním osádkám podařilo pronásledované auto zablokovat.

"Ale ani to neodradilo řidiče od snahy zmizet z jejich dosahu. Když jeden z policistů vystoupil z auta, tak měl muž v renaultu náhle začít agresivně couvat. Strážce zákona musel uskočit, aby do něj nenajel. Prudkým nárazem to ale odneslo služební auto, ve kterém na místě řidiče seděla policistka," řekla Bartošová s tím, že ta při tom utrpěla zranění, se kterým musela vyhledat lékařskou pomoc a které si vyžádalo i pracovní neschopnost. Než policisté řidiče zadrželi, museli kvůli jeho agresivnímu chování použít donucovací prostředky. Jestli byl za snahou ujet vyslovený zákaz řízení, policisté nyní zjišťují. Případ je nadále v šetření.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 23. říjen 2016

  Lahošť - Měsíce komplikací v automobilové dopravě i při cestování autobusy mezi Duchcovem a Teplicemi skončily. Lahošť je znovu průjezdná!

 • 23. říjen 2016

  Litvínov - Podezřele kličkující pomalu jedoucí vozidlo na janovském sídlišti neuniklo pozornosti obsluhy kamerového systému litvínovských strážníků. Na místo proto vyjela hlídka, která slovenskou osádku automobilu zastavila. Řidič strážníkům řekl, že na auto nasadil prázdnou rezervu a jel prý zrovna k čerpací stanici pneumatiku nafouknout.

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Sport

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.