Zprávy z Litvínova

Litvínov rozšiřuje zásady nulové tolerance

Reklama

Litvínovsko - Město Litvínov přistoupilo ke zvýšení bezpečnosti v rámci Programu nulové tolerance. Rada města doplnila návrh programu Nulové tolerance, který vychází z údajů ze zprávy Policie ČR, městské policie Litvínov a Osadního výboru Janov.

Především se jedná o migraci obyvatel v rámci sídliště Janov, nepořádek a ničení technického vybavení domů, vloupání do prázdných bytových jednotek a do nebytových prostor a o drogovou problematiku ve městě. Informuje o tom na svých stránkáých zpravodajský server 5+2dny Mostecko. 

"Základním prvkem návrhu je mapování migrace prostřednictvím terénních pracovníků odboru sociálních věcí a úzká spolupráce mezi městskou policií," uvedla mluvčí Městského úřadu Litvínov Margita Chalásová. Také dojde k posílení výměny informací s cizineckou policií, úřadem práce, neziskovými organizacemi a největšími vlastníky bytového fondu.

Migrace ve městě je vysoká

Právě program nulové tolerance se uplatňuje v Litvínově od roku 2008, kdy každoročně rada a zastupitelstvo projednávají Zprávu o bezpečnostní situaci v Litvínově, kterou předkládá státní policie ve spolupráci s policií městskou. "Právě z ní vyplynula nutnost věnovat zvýšenou pozornost migraci obyvatel v rámci města, zabezpečení neobydlených domů, také prevenci i postihování distributorů a uživatelů drog," vysvětlila Chalásová.

Strážníci mají přehled

S velkou migrací obyvatel se v Litvínově potýkají stále. Podle zástupce velitele Městské policie Litvínov Karla Šefla je to měsíčně 40 až 50 změn. "Problémy s migrací postupně sledujeme a tak v 85 procentech máme přehled, kde kdo bydlí nebo kam se stěhuje," řekl Šefl s tím, že následně pak nejsou problémy například s doručováním poštovních zásilek.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.