26. února 2017 Svátek má Dorota

Litvínovsko - Město Litvínov přistoupilo ke zvýšení bezpečnosti v rámci Programu nulové tolerance. Rada města doplnila návrh programu Nulové tolerance, který vychází z údajů ze zprávy Policie ČR, městské policie Litvínov a Osadního výboru Janov.

Především se jedná o migraci obyvatel v rámci sídliště Janov, nepořádek a ničení technického vybavení domů, vloupání do prázdných bytových jednotek a do nebytových prostor a o drogovou problematiku ve městě. Informuje o tom na svých stránkáých zpravodajský server 5+2dny Mostecko. 

"Základním prvkem návrhu je mapování migrace prostřednictvím terénních pracovníků odboru sociálních věcí a úzká spolupráce mezi městskou policií," uvedla mluvčí Městského úřadu Litvínov Margita Chalásová. Také dojde k posílení výměny informací s cizineckou policií, úřadem práce, neziskovými organizacemi a největšími vlastníky bytového fondu.

Migrace ve městě je vysoká

Právě program nulové tolerance se uplatňuje v Litvínově od roku 2008, kdy každoročně rada a zastupitelstvo projednávají Zprávu o bezpečnostní situaci v Litvínově, kterou předkládá státní policie ve spolupráci s policií městskou. "Právě z ní vyplynula nutnost věnovat zvýšenou pozornost migraci obyvatel v rámci města, zabezpečení neobydlených domů, také prevenci i postihování distributorů a uživatelů drog," vysvětlila Chalásová.

Strážníci mají přehled

S velkou migrací obyvatel se v Litvínově potýkají stále. Podle zástupce velitele Městské policie Litvínov Karla Šefla je to měsíčně 40 až 50 změn. "Problémy s migrací postupně sledujeme a tak v 85 procentech máme přehled, kde kdo bydlí nebo kam se stěhuje," řekl Šefl s tím, že následně pak nejsou problémy například s doručováním poštovních zásilek.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.