20. února 2017 Svátek má Oldřich

Louka u Litvínova - Část polorozbořené garáže v Louce u Litvínova se zřítila ve středu v podvečer na šestiletého chlapce. Pro vážně zraněné dítě vzlétl lékařský vrtulník.  Bohužel při převozu do nemocnice chlapec následkům zranění podlehl.

Skupinka pěti dětí si hrála v okolí zdevastovaných garáží v Louce u Litvínova. Dosud z nezjištěných příčin se část betonové střechy zřítila a uvěznila malého chlapce.

Jako první u těžce zraněného dítěte byl Jiří Plaček. "Kolem projížděla na koloběžce nějaká žena. Nedokázala ale těžké betonové kusy odendat. Společně se nám pak podařilo  zavaleného chlapce vysvobodit a přivolat záchrannou službu. Chlapec byl při vědomí ale stěžoval si, že necítí nohy a že má bolesti v břiše. Raději jsem s ním nehýbal, jen jsem z něj opatrně odendal betonové kusy, pod kterými byl zavalený úplně celý. Vím, že měl i odřenou hlavu," popsal nepříjemný zážitek Jiří Plaček s tím, že na místě byla ve skupince dětí i jeho dcerka. Ostatním dětem se naštěstí podařilo utéci dřív, než se střecha zřítila.

Vážně zraněného chlapce posléze transportoval lékařský vrtulník do ústecké Masarykovy nemocnice s podezřením na poranění páteře a vnitřní zranění. Bohužel se lékařům chlapce nakonec zachránit nepodařilo.

Obyvatelé Louky u Litvínova prý už řadu let poukazují na nebezpečné ruiny v okolí bývalých garáží, které jsou volně přístupné a nezabezpečené. Jejich torza totiž lákají právě malé děti z okolí, které si tam denně hrají. "O zbourání zbytků garáží usilujeme dlouho a pořád se s tím nic neděje. Snad už se teď začne něco dít, když tu právě došlo k tragédii," říká Martina Plačková.

VIDEOREPORTÁŽ Z TRAGICKÉ UDÁLOSTI:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.