Zprávy z Litvínova

AKTUALIZUJEME: VIDEO: Část zdevastované garáže se zřítila na malého chlapce, ten v nemocnici zemřel

Reklama

Louka u Litvínova - Část polorozbořené garáže v Louce u Litvínova se zřítila ve středu v podvečer na šestiletého chlapce. Pro vážně zraněné dítě vzlétl lékařský vrtulník.  Bohužel při převozu do nemocnice chlapec následkům zranění podlehl.

Skupinka pěti dětí si hrála v okolí zdevastovaných garáží v Louce u Litvínova. Dosud z nezjištěných příčin se část betonové střechy zřítila a uvěznila malého chlapce.

Jako první u těžce zraněného dítěte byl Jiří Plaček. "Kolem projížděla na koloběžce nějaká žena. Nedokázala ale těžké betonové kusy odendat. Společně se nám pak podařilo  zavaleného chlapce vysvobodit a přivolat záchrannou službu. Chlapec byl při vědomí ale stěžoval si, že necítí nohy a že má bolesti v břiše. Raději jsem s ním nehýbal, jen jsem z něj opatrně odendal betonové kusy, pod kterými byl zavalený úplně celý. Vím, že měl i odřenou hlavu," popsal nepříjemný zážitek Jiří Plaček s tím, že na místě byla ve skupince dětí i jeho dcerka. Ostatním dětem se naštěstí podařilo utéci dřív, než se střecha zřítila.

Vážně zraněného chlapce posléze transportoval lékařský vrtulník do ústecké Masarykovy nemocnice s podezřením na poranění páteře a vnitřní zranění. Bohužel se lékařům chlapce nakonec zachránit nepodařilo.

Obyvatelé Louky u Litvínova prý už řadu let poukazují na nebezpečné ruiny v okolí bývalých garáží, které jsou volně přístupné a nezabezpečené. Jejich torza totiž lákají právě malé děti z okolí, které si tam denně hrají. "O zbourání zbytků garáží usilujeme dlouho a pořád se s tím nic neděje. Snad už se teď začne něco dít, když tu právě došlo k tragédii," říká Martina Plačková.

VIDEOREPORTÁŽ Z TRAGICKÉ UDÁLOSTI:

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.