23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Louka u Litvínova - Zčásti zdevastované torza garáží v Louce u Litvínova, kde se ve středu v podvečer smrtelně zranil teprve šestiletý chlapec, nechala radnice během čtvrtka zbourat.

Jako první o tragické události informovala agentura JV PRESS na svém zpravodajském portálu e-mostecko.cz už ve středu večer. 

Na školáka se zřítila část betonové střechy garáže. Toho posléze ze sutin vyhrabal Jiří Plaček s další ženou. Dítě posléze bylo letecky transportováno do ústecké Masarykovy nemocnice s těžkým zraněním. Při převozu ještě ve vrtulníku chlapec bohužel zemřel.

Podle mostecké policejní mluvčí Aleny Bartošové tak policisté nyní prošetřují okolnosti zranění nezletilého chlapce, ke kterému došlo v Louce u Litvínova.

"Podle výsledků prvotního šetření na dítě spadla betonová část z polorozbořeného objektu. Chlapec byl transportován vrtulníkem do nemocnice, kde svému zranění podlehl. V následujících dnech bude provedena soudní pitva, která upřesní příčinu úmrtí," konsatovala mluvčí Bartošová. 

Policisté se budou také zabývat případným cizím zaviněním na celé události. Zároveň vyzvali vlastníka objektu k odstranění nebezpečných závad. Případ si převzala kriminální policie. 

Radnice tak během čtvrtečního dopoledne zajistila bagr, který postupně torza garáží srovnal se zemí. "Domnívám se, že tento krok od radnice měl ale přijít mnohem dříve a ne až nyní, po takové tragické události," řekl obyvatel obce Martin Göbl.

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.