23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Jezeří - Hudební léto v Jezeří 2013 k 200. jubileu Jana Josefa Röslera aneb příběh Lobkovické kapely na zámku Jezeří pokračovalo o tomto víkendu dalším koncertem vážné hudby.

Zatímco v sobotu se návštěvníci a milovníci komorní hudby mohli těšit na Klavírní kvintety J. J. Vaňhala, J. J. Röslera v podání Aleny Hönigové, která zahrála na historický klavír, Camesina Quartett (Berlín).

V neděli pak koncert patřil Smyčcovmu kvartetu pro prince Lobkowitze. Náštěvníci se tak mohli zaposlouchat do hudby L. van Beethovena a Josepha Haydna. Camesina Quartett (Berlín). Kvartet zahrál na dobové nástroje.

Hudební léto pak pokračuje i v dalším nadcházejícím víkendu: V sobotu 24. srpna v 17 hodin to bude koncert Musae inter arma. Hudba a texty inspirované obléháním Horního Jiřetína napoleonskými vojsky v roce 1813.

Johannes Gebauer - klasicistní housle, Alena Hönigová - historický klavír.

V neděli 25. srpna v 15 hodina pak v zámecké kapli Státního zámku Jezeří to bude Joseph Haydn: Sedm posledních slov. Dobová autorizovaná verze pro cembalo sólo - Alena Hönigová - cembalo.

V sobotu 31. srpna v 17 hodin  koncert ponese název: Východ slunce nad Jezeřím. Diváci se mohou těšit na písně Jána Josefa Röslera a rodáka z Horního Jiřetína Josefa Gläsera v podání: Anna Hlavenková - soprán, Miroslav Rovenský - lesní roh a Alena Hönigová - historický klavír.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.