23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Litvínov - Z loupežného přepadení mladíka se zpovídá 30letý recidivista z Litvínova. Pod pohrůžkou zbití si vynutil mobilní telefon a utekl. Policistům stačilo několik hodin a lupiče dopadli!

 Muž tak skončil ve vazební věznici. Odvezli ho tam policisté, kteří muže viní z loupeže. Potvrdila to mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová s tím, že k závažnému činu došlo minulou středu večer.

"Tehdy neznámý pachatel sebral násilím mladíkovi mobil. Hoch se procházel v Litvínově a poslouchal z telefonu písničky. Podle všeho ho nejprve cizí muž oslovil a mobil chtěl údajně jenom půjčit. Poškozený to odmítl a tak na něj měl zaútočit slovy „že ho jinak zbije". Mladík chtěl odejít, ale vtom ho měl muž chytit za ruku do „páky". Dokud se mu nepodařilo dostat se k mobilu, tak mu měl stále kroutit zápěstím. Potom z místa utekl," popsala skutek policistka. 

Poškozený mladík se lupiče snažil pronásledovat, ale neúspěšně. "Ihned se rozjelo pátrání po podezřelém. Podle popisu se ho podařilo dopadnout několik hodin po činu, dvě hodiny po půlnoci následující den. Od policejního komisaře si 30letý recidivista vyfasoval sdělení obvinění z trestného činu loupeže. Zároveň policisté podali podnět na uvalení vazby, který byl akceptován," podotkla Bartošová. Litvínovan byl v minulosti několikrát pravomocně odsouzen, ve dvou případech za loupeže. Vyšetřování nadále probíhá.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.