24. února 2017 Svátek má Matěj

Záluží - Společnost Unipetrol bude ve středu 4. září zkoušet, zda jí fungují havarijní plány. Námětem havarijního cvičení je výbuch a požár vodíku z potrubí na potrubním mostě č. 149 v areálu Chempark Záluží. Cvičení se krátkodobě dotkne i řidičů projíždějících mezi Mostem a Litvínovem.

"Přestože se nepředpokládá dosah události za hranice areálu společnosti, bude paralelně během havarijního cvičení spuštěn systém varování a vyrozumění na hranici zóny havarijního plánování UNIPETROL RPA, a to především na pozemní komunikaci I/27 (silnice mezi Mostem a Litvínovem)," uvedl Mikuláš Duda, manažer tiskového oddělení firmy. V rámci spuštění systému varování a vyrozumění proběhne dopravně-bezpečnostní akce Policie ČR, která bude kontrolovat respektování pokynů systému varování a vyrozumění, tedy dodržování zákazu vjezdu do ohrožené oblasti.


"Systém varování a vyrozumění je určen především k ochraně veřejnosti. Jeho hlavní funkcí je zastavit provoz a zabránit vstupu/vjezdu do prostoru ohroženého havárií. Dovolujeme si proto požádat veřejnost, aby respektovala pokyny tohoto systému. Havarijní cvičení bude zahájeno v 9:00 hod. a ke spuštění systému varování a vyrozumění by mělo dojít v 9:15 hod. Systém varování a vyrozumění bude v provozu pouze po dobu 5 minut. Tímto se předem omlouváme všem za způsobené komplikace."         Mikuláš Duda, mluvčí Unipetrolu


Prověření účinnosti vnitřního havarijního plánu je povinen provádět každý provozovatel rizikové činnosti zařazený do skupiny B dle zákona o prevenci závažné havárie jednou za tři roky. Společnost UNIPETROL RPA provádí takové havarijní cvičení každý rok.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.