Úterý 26. říjen 2021
Svátek má Erik

Litvínov - V jednom litvínovském bistru jsem se sešla na ranní kávu a rozhovor s Janem Michalovičem, youtuberem a obyčejným klukem z Litvínova, který si jde za svými sny.

Youtuber, režisér, scénárista? Jako co se cítíš, nebo jak bys nazval a popsal práci, kterou děláš?
Dřív to byl youtuber (osoba, která aktivně nahrává vlastní videa na youtube, pozn. autora) a naštěstí teď už se to schyluje k režisérovi. Což je můj cíl od začátku.

Je to práce, která tě uživí, můžeš si dovolit auto, byt,…?
Poslední rok už jo. V lednu to budou dva roky, co se tomu věnuju. A po roce přišla první sklizeň, dá se říct. Teď je to lepší a lepší. Záleží, jak se tomu člověk věnuje.

A můžu se zeptat, z čeho si teda placený? Z reklamy?
Ano jsem placený za zhlédnutí z youtube (internetový server pro sdílení videosouborů, pozn. autora), ale především moje příjmy jsou z reklamy od firem, které propagujeme v našich videích.

Co jsi studoval za školu, že tě to táhlo k herectví a filmařině?
Studoval jsem Euroškolu v Litvínově. S maturitou, protože do mě rodiče hučeli, prvně si udělej maturitu, pak si dělej, co budeš chtít. A teď trošku lituju, že jsem nešel na hereckou školu a ztratil jsem nějakých deset let.

Natáčet videa jsi začal na začátku roku 2017, je za tebou kus práce, máš pocit, že tě to ve tvém životě někam posunulo?
Jo posunulo mě to stroprocentně ke svému snu, kterej bych si chtěl splnit. Vlastně ani to není sen, ale cíl!

Dočetla jsem se, že youtubery, až na pár výjimek, pohrdáš, proč?
Od začátku nebyl můj cíl být nejúspějšnější youtuber v Čechách, ale prorazit si tím cestu, dostat se do povědomí lidí a pak si dělat ty práce s kamerou, jakože seriály, scénáře, režie a když jsem do toho vplul a zjistil jsem jaká ta situace tady v Čechách je, jak to ty děti hrozně ovlivňuje, tak jsem se utvrdil v tom, že bych toho nechtěl být součástí, protože 90 % youtuberů co jsou v Čechách, tak jsou spíš zlo a jsou špatnej příklad dětem a nemělo by to tak bejt. Proto jsem začal točit vlastní seriál.

Viděla jsem pár videí, měl jsi někdy oplétačky s policií, stěžoval si na tebe někdy někdo?
No na začátku, ten první rok, to bylo snad každý druhý video a měl jsem tam asi tři trestní oznámení. A dohromady jsem byl asi dvacetkrát na policii, ale paradoxně to vždycky bylo kvůli lidem, který nebyli hlavní protagonisti v tom videu, ale byli v pozadí, že tam někdo seděl s milenkou a tak mě žaloval, abych to video smazal a pak tam byli třeba lidi, když jsem vozil lidi v dodávce na Mostecku, tak mě nežalovali ti, co byli v dodávce, ale jiní obyvatelé a říkali, že to byli oni v té dodávce a že jsem jim způsobil újmu na zdraví, takže to vyzkoušeli jestli to jde. Ale jinak nic vážnýho a s tím se dalo počítat.

Kde jsi bral inspiraci na jednotlivé kousky?
Polovina z toho byla inspirace ze zahraničí a tu druhou polovinu jsem si zapisoval do telefonu už pět let, než jsem se odhodlal s tím začít.

Jak lidé reagují, když zjistí, že je napálíš?
No nejdřív jsou z toho vyjukaní, jakože sranda všechno a pak se mi třeba párkrát stalo, že se jim to za dva dny rozleželo v hlavě a volali, že tam ani nechtějí být, ale pak se koukli na ostatní videa a zjistili, že to není tak špatný a byli s tím v pohodě. Ale to byl i jeden z těch důvodů, proč jsem to nechtěl dál dělat, otravovat lidi na ulici, že jo. Jakože to byla sranda, tu srandu děláme doteď, ale už to nenatáčíme a nezveřejňujeme to.

Klesla ti sledovanost tím, že už nenatáčíš tyhle vtipné videa?
Záleží, jak se to vezme, když natočím seriál, kterej natáčíme teď, tak samozřejmě to má míň zhlédnutí, než nějakej prank (zábavné video, pozn. autora). Teď jsem se zrovna koukal a u jednoho videa se to vyšplhalo na 4,5 milionu zhlédnutí, jelikož se to chytlo někde na Floridě, kde si to sdíleli. A nikdo na Floridě ale nebude sdílet náš seriál z Čech. Ale já radši budu mít 250 tis. zhlédnutí na seriálu, než 2 miliony na nějakým pranku vyloženě pro takové odvětví diváků, který sledujou na internetu jenom ptákoviny. To radši budu mít 250 tis. lidí, který ohodnotí ten seriál, kterej my natáčíme.

Máš silnou fanouškovskou základnu, poznávají tě lidé na ulici?
Jo. Mladší i starší, což díky tomu seriálu hlavně i starší, což mě těší mnohem víc než ty mladší.

Konečně se dostáváme k tomu seriálu, během roku 2018 jsi natočil retro seriál “Bylo,nebylo“, jak jsi na tenhle nápad přišel?
Bylo to vlastně náhodou, když jsme na loňský Vánoce dělali jedno video pro firmu, kde jsme měli zpropagovat puzzle a já jsem vždycky zastáncem toho, že reklama se dá udělat na cokoliv, jenom stačí mít nějakej dobrej nápad. A natočili jsme desetiminutový video o tom, jak se rozbalovaly dárky dřív, jak děti byly vděčný za cokoliv a jak se rozbalujou dárky dneska. Dostanou IPhone (mobilní telefon, pozn. autora) a ještě rodičům vynadaj, že je ve špatný barvě. Takže jsme natočili ten rozdíl a ty postavy, které jsme tam použili, nám zůstaly do toho seriálu. A tak jsme si řekli, uděláme seriál, na tady těch dvou. Ale netušili jsme, že to bude mít takovej „úspěch“ a že se dostaneme až do pátého dílu a bude to trvat půl roku, než to natočíme. Protože s každým dílem jsme se snažili dát do toho víc a víc.

Kde všude jste natáčeli a s kým zajímavým jste točili?
První díl byl na Klínech, to bylo na horách. Druhej díl jsme natáčeli na chatě, která byla taky na Klínech,a le byla to klasická letní víkendová chata. Třetí díl jsme natáčeli v oseckým kempu, když jeli pod stan a čtvrtej díl jsme natáčeli v Litvínově z městskýho prostředí. Natáčeli jsme s Pavlem Novým, kterej se nám tam objevil. A pátý díl bude na téma zájezdu a to nebudu prozrazovat, kam pojedou, ale bude to velký.

1712jm

Teď bude vycházet ten poslední díl, je to tak?
Přesně tak, největší finále přijde 21. 12. 2018 v 17,15 v Kině Kosmos na malém sále. A slibujeme, že to bude opravdu velká podívaná.

A co chystáš v dalším roce?
V dalším roce máme dva náměty na další dva seriály, teď se jenom rozhoduje, jestli půjdou k nám, nebo půjdou někam jinam. A další zábavný videa, nemyslím tím pranky, ale různě když nás budou oslovovat firmy, tak jim zkrátka natočíme zábavný video. A co máme v plánu, ale v dalším roce to určitě nestihneme, tak je film, kterej půjde do kin a tak do dvou let bychom ho chtěli zrealizovat.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací