Čtvrtek 17. červen 2021
Svátek má Adolf
Archivováno

Most, Litvínov - Podvody na internetu si vydělávali dva vykukové z Mostecka. Od lidí lákali peníze, ale zboží, které nabízeli, bylo vymyšlené. Už je dopadli policisté. Jak takovým podvodníkům nenaletět?

Než na internetu potvrdíte nějaký nákup, buďte obezřetní. Foto: Oldřich Hájek

Nepoctivě získávala finanční prostředky teprve 19letá žena z Litvínova. Přes internet na různých portálech nabízela pod různými jmény a adresy k prodejů rozličné zboží. "To však vůbec neměla a jejím úmyslem nebylo podnikání, ale podvodné získání peněz. Napálila celkem 17 zákazníků, kterým slibovala převážně mobilní telefony i oblečení. Ti jí na bankovní účet zaslali celkem 29 tisíc korun. Policie v Mostě, která případ vyšetřovala, mladou „podnikatelku" obvinila z přečinu podvodu, za což jí v případě odsouzení hrozí dvouletý trest odnětí svobody," uvedla mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. Obviněná je stíhána na svobodě.

Až tříletý trest může očekávat 32letý muž z Mostu. I ten se ocitl na šikmé ploše poté, co v úmyslu obohatit se, podvedl nejméně 14 lidí, kterým přislíbil zaslat zboží, které inzeroval a nabízel k prodeji na několika internetových stránkách. "Zájemci o notebooky různých značek, který Mostečan nikdy nevlastnil, za zboží zaplatili dopředu. Prodávající však po obdržení peněz objednané zboží nezaslal a pro zákazníky se stal náhle nedostupným. Svým podvodným jednáním připravil poškozené o částku 45 tisíc korun," dodala Ludmila Světláková. Vyšetřovatel ho obvinil z přečinu podvodu.

Buďte obezřetní při nákupech přes internet:

  • nedůvěřujte, ale prověřujte
  • nakupujte u prověřených obchodníků, řídit se můžete hodnocením nakupujících, i když ani to není vždy směřodatné
  • zboží od neprověřených obchodních partnerů objednávejte na dobírku. Balík zkontrolujte před převzetím

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací