Litvínov | E-MOSTECKO.CZ http://www.e-mostecko.cz/zpravy/litvinov Fri, 21 Oct 2016 13:03:00 +0200 Joomla! - Open Source Content Management - Version 2.5.28 cs-cz Chtěli si finančně přilepšit, tak obrali stát o příspěvky na bydlení http://www.e-mostecko.cz/zpravy/litvinov/10161-chteli-si-financne-prilepsit-tak-obrali-stat-o-prispevky-na-bydleni http://www.e-mostecko.cz/zpravy/litvinov/10161-chteli-si-financne-prilepsit-tak-obrali-stat-o-prispevky-na-bydleni

Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

2110penizeIlustrační foto

Doklady pak žena předložila při žádosti o sociální dávku příspěvku na bydlení, kdy jí na podkladě tohoto jednání byla neoprávněně vyplacena částka na bydlení ve výši 23 tisíc korun. Muž polovinu škody již uhradil. Úřadu práce tak byla způsobena škoda ve výši 11 500 korun. Dvojici hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

]]>
redakce@e-mostecko.cz (Kuba Zápotocký) Litvínov Fri, 21 Oct 2016 09:19:42 +0200
Litvínovskému Magic baru bude deset let, přijďte na narozeninovou párty http://www.e-mostecko.cz/zpravy/litvinov/10154-litvinovskemu-magic-baru-bude-deset-let-prijdte-na-narozeninovou-party http://www.e-mostecko.cz/zpravy/litvinov/10154-litvinovskemu-magic-baru-bude-deset-let-prijdte-na-narozeninovou-party

Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

2010magic

Pro stálé, ale i nové zákazníky bude úderem dvacáté hodiny na místě připraven houseový virtuóz DJ MAX DAWE a DJ Pavel ELVIS Ondráček, kteří předvedou své nabroušené vystoupení ve stylu House, Minimal a Deep House. Těšte se na sortiment těch nejlepších alkoholických i nealko nápojů a čeká vás i malé překvapení.

Tak nezapomeňte, v pátek 21. října přesně ve 20.00 hodin startuje narozeninová párty v Magic baru v Litvínově na adrese 9. května č. 25.

]]>
olga.markuzziova@e-deniky.cz (Olga Markuzziová / e-mostecko.cz) Litvínov Thu, 20 Oct 2016 18:09:13 +0200
Strážníkům při silniční kontrole sprostě nadával a vyhrožoval, teď mu hrozí až tři roky odnětí svobody http://www.e-mostecko.cz/zpravy/litvinov/10149-straznikum-pri-silnicni-kontrole-sproste-nadaval-a-vyhrozoval-ted-mu-hrozi-az-tri-roky-odneti-svobody http://www.e-mostecko.cz/zpravy/litvinov/10149-straznikum-pri-silnicni-kontrole-sproste-nadaval-a-vyhrozoval-ted-mu-hrozi-az-tri-roky-odneti-svobody

Litvínov - Na slušné chování zřejmě zapomněl 31letý muž z Litvínova. Toho kontrolovala hlídka strážníků při řízení motorového vozidla v obci Janov. Muž na veřejnosti měl přítomné strážníky častovat hrubými a vulgárními výrazy.

2010kontrolaIlustrační foto.

Následně přistoupil k jednomu z nich a rukama sevřenými v pěst naznačoval, že jen napadne. I poté, co byl převezen na policejní oddělení v Hamru, vyhrožoval strážníkům újmou na zdraví. "Vyšetřovatel mostecké policie Litvínovana na základě  výsledků šetření obvinil tento týden z přečinů výtržnictví a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. Obviněnému hrozí až tříletý trest odnětí svobody," uvedla mluvčí KŘ Policie Ústeckého kraje Ludimla Světláková.

]]>
redakce@e-mostecko.cz (Kuba Zápotocký) Litvínov Thu, 20 Oct 2016 09:02:22 +0200
VIDEO: Pozdvižení u zámku! Lidé sledovali záchranu dvou lidí z kouřících prostor. Naštěstí šlo jen o reálné cvičení http://www.e-mostecko.cz/zpravy/litvinov/10132-video-pozdvizeni-u-zamku-lide-sledovali-zachranu-dvou-lidi-z-kouricich-prostor-nastesti-slo-jen-o-realne-cviceni http://www.e-mostecko.cz/zpravy/litvinov/10132-video-pozdvizeni-u-zamku-lide-sledovali-zachranu-dvou-lidi-z-kouricich-prostor-nastesti-slo-jen-o-realne-cviceni

Litvínov - Na první pohled k nerozeznání od reálného zásahu bylo úterní odpolední cvičení hasičů na litvínovském zámku. Z toho se dokonce valil kouř a hasiči zachraňovali zraněné.

Opravdovost cvičení, ke kterému vyjeli profesionální hasiči i jejich dobovolní kolegové z Litvínova a Meziboří, podtrhlo použití dýmovnic, díky kterým se z podkroví valil kouř. Tam měli být podle námětu uvězněni také dva lidé.

Desítky sledujících ze Zámeckého parku tak nevěděli, zda jde o ostrý zásah, nebo jen trénink pro případ, že by v nedávno zrekonstruované městské památce opravdu hořelo.

1810cviceni

Hasiči zasahují při cvičení v litvínovském zámku s vysokozdvižnou plošinou. Foto: Oldřich Hájek

]]>
oldrich.hajek@e-mostecko.cz (Oldřich Hájek / e-mostecko.cz) Litvínov Tue, 18 Oct 2016 15:53:57 +0200
Opilci zaměstnávají hlídky litvínovských strážníků http://www.e-mostecko.cz/zpravy/litvinov/10127-opilci-zamestnavaji-hlidky-litvinovskych-strazniku http://www.e-mostecko.cz/zpravy/litvinov/10127-opilci-zamestnavaji-hlidky-litvinovskych-strazniku

Litvínov - Litvínovské strážníky přivolala žena, které do dveří kopal opilý bývalý přítel. Žena z něj měla strach. Strážníci na místě opilce zastihli. Vykázali ho z místa a za přestupek řešili v přestupkovém řízení. K dalšímu opilci vyjížděli v podvečer stejného dne. Opilý muž nejprve upadl a zranil se na hlavě. Z nemocnice ale utekl a chtěl se vrátit domů.

 

Vstupu do bytu se hlasitě domáhal. Manželka odmítala svého muže v takovém stavu pustit domů. Strážníci situaci uklidnili, muž se rozhodl odjet k rodičům. Strážníci pro zachování pořádku počkali na místě, dokud muže neodvezl přivolaný TAXI.

Do třetice strážníci řešili opilce v Chudeřínské ulici. Na domácí oslavě se opilo hned několik příbuzných. Nejprve strážníci z bytu vykázali opilého přítele ženy, která je přivolala. V bytě bylo i její malé dítě a žena měla z chování svého přítele strach. Vykázaného opilce se ale zastával jeho tchán, který byl rovněž pod vlivem alkoholu. Strážníci proto z bytu vykázali i jeho. Při odchodu musely muže podpírat další dvě osoby. Společně pak spadli ze schodů. Opilý muž zůstal ležet na zemi. Strážníci mu přivolali lékařskou pomoc. Informoval o tom velitel litvínovských strážníků Zdeněk Urban.

]]>
honza.vrany@seznam.cz (Jan Vraný / e-mostecko.cz) Litvínov Tue, 18 Oct 2016 11:18:39 +0200
OBRAZEM: Školáci obdivovali automobilové veterány v Litvínově http://www.e-mostecko.cz/zpravy/litvinov/10125-obrazem-skolaci-obdivovali-automobilove-veterany-v-litvinove http://www.e-mostecko.cz/zpravy/litvinov/10125-obrazem-skolaci-obdivovali-automobilove-veterany-v-litvinove

Litvínov - Děti z hamerské školy obdivovaly automobily a motocykly v muzeu Veteráni Litvínov. Právě tam na školáky čekaly poutavé ukázky z dob dávno minulých. Vedle aut a motocyklů ze socialistické a kapitalistické éry byly k vidění i ostatní atributy běžné před rokem 1989. Děti si mohly prohlédnout i reklamy, které v období socialismu v republice "frčely."

 

Před muzeem spolku Veteráni Litvínov na návštěvníky čekaly ukázky litvínovských hasičů ale i vojáků. U nich si pak zájemci mohli vyzkoušet historické vojenské masky, přilby ale i zbraně. Uvnitř muzea pak na děti čekaly také figuríny příslušníků někdejší Veřejné bezpečnosti nebo Lidové milice.

Historický ráz pak dotvářely i jiné běžné atributy z dob dávno minulých. Některé děti tak vůbec poprvé viděly na vlastní oči staré běžné psací stroje, rozhlasové přijímače, televizory, vysavače, ale sledovat mohly i dobové videoklipy z české hudební produkce.

FOTOGALERIE:

{phocagallery view=category|categoryid=1046|limitstart=0|limitcount=0}

]]>
honza.vrany@seznam.cz (Jan Vraný / e-mostecko.cz) Litvínov Tue, 18 Oct 2016 10:48:09 +0200
Obyvatele Hornické ulice v litvínovském Hamru čeká v listopadu přerušení dodávek elektřiny http://www.e-mostecko.cz/zpravy/litvinov/10121-obyvatele-hornicke-ulice-v-litvinovskem-hamru-ceka-v-listopadu-preruseni-dodavek-elektriny http://www.e-mostecko.cz/zpravy/litvinov/10121-obyvatele-hornicke-ulice-v-litvinovskem-hamru-ceka-v-listopadu-preruseni-dodavek-elektriny

Litvínov - Na oficiálních stránkách města Litvínov byla dnes zveřejněna informace ohledně přerušení dodávky elektřiny v části Hornické ulice v Hamru. Informaci poskytla společnost ČEZ Distribuce a. s.

1710elektrickevedeni

Plánované přerušení dodávky elektřiny v Hornické ulici v litvínovské části Hamr bude probíhat dne 9. listopadu. A to od 8 hodin ráno do 15 hodin odpoledne.

]]>
redakce@e-mostecko.cz (Kuba Zápotocký) Litvínov Mon, 17 Oct 2016 15:21:22 +0200
OBRAZEM - Hasiči zapálili na šachtě dvě stavební buňky. Vyšetřovatelé potom zjišťovali příčinu požáru http://www.e-mostecko.cz/zpravy/litvinov/10118-obrazem-hasici-zapalili-na-sachte-dve-stavebni-bunky-vysetrovatele-potom-zjistovali-pricinu-pozaru http://www.e-mostecko.cz/zpravy/litvinov/10118-obrazem-hasici-zapalili-na-sachte-dve-stavebni-bunky-vysetrovatele-potom-zjistovali-pricinu-pozaru

Bílina - V prostoru dolu Bílina byly zapáleny dvě staré stavební buňky vybavené starým nábytkem a věcmi jako kanceláře. Hasičtí vyšetřovatelé příčin požáru a policejní specialisté tam totiž trénovali postup při ohledávání místa požáru.

1710pozar

Zapálená stavební buňka. Foto: HZS Ústeckého kraje

"V buňce číslo jedna se vyšetřovalo úmyslné zapálení, kdy pachatel polil zařízení benzínem a zapálil. Ve druhé buňce šlo o nedbalost, kdy požár vznikl od kouření zaměstnace," přibližuje mluvčí hasičů v Ústeckém kraji Lukáš Marvan.

Požár byl 12. října zapálen a zlikvidován. Dne 13. října expertní týmy stanovovaly jeho příčinu a další náležitosti. "Instrukčně metodického zaměstnání se zúčastnili vyšetřovatelé příčin požáru všech územních odborů HZS Ústeckého kraje, Technický ústav požární ochrany HZS ČR. Policie ČR – Odbor kriminalistické techniky a expertiz, soudní lékařství, kriminalističtí technici, Služba specializovaných kynologických činností," vypočítal účastníky mluvčí hasičů. Zároveň vyjádřil poděkování severočeským dolům Bílina a Hasičské jednotce podniku doly Bílina.

{phocagallery view=category|categoryid=1045|limitstart=0|limitcount=0}

]]>
oldrich.hajek@e-mostecko.cz (Oldřich Hájek / e-mostecko.cz) Litvínov Mon, 17 Oct 2016 13:25:26 +0200