23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Horní Jiřetín - Kam zmizel pravděpodobně týraný kříženec dogy, kterého před časem nalezli uvázaného litvínovští strážníci na jedné zahradě v Horním Jiřetíně. Na zvíře ve špatném stavu tehdy upozornili hlídku tamní občané. O psa se prý nikdo nestaral a krmili ho jen kolemjdoucí.

Do celého případu se totiž vložili i zvířecí detektivové z  Animals Cops Česká republika. Jejich předsedkyně Hana Ciklerová redakci e-mostecko.cz nyní informovala, že pejsek ze zahrady záhadně zmizel. "Majitel se asi lekl a psa někam uklidil. Jelo se tam fotit a natáčet a pes nikde," konstatovala zástupkyně Animals Cops Česká republika.

Zvířecí detektivové tak měli v úmyslu podat trestní oznámení ohledně týrání psa. Na značně vyhublého bílého křížence dogy se měl jet podívat i vetrinář.

"Pes nejevil známky týrání, ale byl nestandardně vyhublý. V domě nikoho strážníci nezastihli. Kontaktovali majitele domu, ten ale uvedl, že dům pronajímal a nájemníci se už odstěhovali do Litvínova. Zahradu si dál pronajímají," tlumočil před časem naší redakci zjištění velitel litvínovské městské policie Zdeněk Urban.

Strážníkům se podle jejich vyjádření podařilo s nájemníky zahrady telefonicky spojit. Majitel psa se tehdy dostavil na místo. Uvedl, že psa pravidelně krmí a nikdo ho netýrá. "K potvrzení, že pes není týraný, zajistí strážníci kontrolu zvířete veterinářem," dodal Zdeněk Urban.

E-mostecko.cz se bude i nadále celým případem zabývat stejně jako zástupci  Animals Cops Česká republika.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.