Středa 23. září 2020
Svátek má Berta
Archivováno

Mostecko - Vláda ČR díky odmítavému postoji ministra financí Andreje Babiše neschválila podpůrná opatření pro Ústecký kraj, která měla řešit nárůst nezaměstnanosti v důsledku útlumu těžby. Návrh opatření předložilo Ministerstvo práce a sociálních věcí, šlo zejména o vytvořením mobilního pracoviště úřadu práce přímo na pracovištích lomu ČSA, kde přijde práci 1769 zaměstnanců, podporu rekvalifikací, příspěvek firmám, které zaměstnají pracovníky dolu ohrožené ztrátou zaměstnání a v plánu byly i příspěvky na dojíždění za prací.


Mostecko je přitom okresem s nejvyšší nezaměstnaností v republice a celý Ústecký kraj se i přes pozitivní vývoj zaměstnanosti v ČR potýká s nedostatkem pracovních míst (na jedno pracovní místo zde připadá 6,5 uchazečů a nejvíce je to v Ústí nad Labem kde na jedno volné místo připadá 11,6 uchazečů), firmy přitom nemají dostatek lidí s potřebnou kvalifikací a mnoho zejména mladých lidí kvůli nárůstu problémů z kraje odchází.

„Kolik analýz ještě potřebujeme, aby vláda uznala specifické problémy Ústeckého kraje a podpořila jejich řešení? Z pomoci Ústeckému kraji se stává politický souboj.“ komentovala tuto informaci a odmítané stanovisko ministra financí Andreje Babiše předsedkyně Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje a zástupkyně zmocněnce vlády pro strukturálně postižené regiony Gabriela Nekolová.

„Na konci roku má vláda projednat rozsáhlou Strategii hospodářské restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje, která je připravována jako společný dokument vlády a krajů. Jde tedy v České republice o ojedinělý projekt, který vychází ze zkušeností Německa a Rakouska a počítá s rozsáhlou podporou podnikání, vzdělávání, výzkumu a vývoje i řešením sociální problematiky na území strukturálně postižených regionů. Pokud neprojde ani tento plán, ekonomický propad a nárůst sociálních problémů v našich krajích nezastavíme. Zatím ministerstvo financí v průběhu tvorby strategie nepředložilo zásadní připomínky ani žádné náměty, snad tedy vláda tentokrát ke shodě dojde a naše kraje nepotopí," doplnila s apelem na vládu Gabriela Nekolová.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací