Neděle 18. duben 2021
Svátek má Valérie
Archivováno

Nemilkov - Mostečtí rybáři mají za sebou výlov největšího chovného rybníka na Mostecku, a to v Nemilkově. Právě v něm produkují zejména kapry pro zarybnění svých revírů. Letos se podařilo vyprodukovat téměř 80 metráků ryb. Informuje o tom hospodář MO Most Jiří Jakeš.

Rybáři slovili největší chovný rybník na Mostecku, a to v Nemilkově. Foto: Jaroslav Haušild

"Nejvíce bylo samozřejmě kapra, lehce přes 7 300 kilogramů, 203 kilogramů amurů, 108 kilogramů štik a odhadem 300-400 kilogramů bílé ryby, ta se ale neváží, jen odhaduje. Všechny tyto ryby až na bílou rybu a pár kapříků skončily v revírech mostecké organizace. Bílá ryba byla zakomorována a až na jaře bude roztříděna a část půjde do revírů a ta "droboť" zpět do Nemilkova, aby měla štika za rok zase co jíst," říká hospodář mosteckých rybářů Jiří Jakeš.

"Kam přesně co bylo vysazeno, se rybáři dozví až ve zpravodaji, nebo na členské schůzi, nechtěl bych to uveřejňovat hned po nasazení, protože někteří rybáři se pak na těchto vodách chovají tak, jak nemají. I proto je po nasazení ryb na těchto revírech častější dohled rybářské stráže," uvádí hospodář Jiří Jakeš.

Rybáři slovili největší chovný rybník na Mostecku, a to v Nemilkově. Foto: Jaroslav Haušild

S tím, co rybáři letos slovili jsou prý nadmíru spokojeni. "Čekal jsem tak o 10-15 metráků méně, protože na jaře se nám nepodařilo sehnat nasmlouvané množství násady, a tak byl rybník o 1/3 méně nasazen. Velké poděkování pomocníkům Jirkovi Pokornému a Petru Krajovskému, kteří tam celý rok poctivě krmili a starali se o rybník. Za velmi povedený výlov bych chtěl pochválit celou partu, která se ho účastnila, protože odvedli dobrou práci," dodal hospodář mosteckých rybářů Jiří Jakeš.

 

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací