25. února 2017 Svátek má Liliana

Most/Ústecko - Především na bezpečnostní pásy se zaměřila preventivní kontrolní akce policie na odpočívadle na D8 a kontrolám se nevyhnuly ani autolékárničky. Ty řidičům kontroloval tým Akademie dobrovolných záchranářů ČR.

Kontrolu v rámci „Evropského týdne mobility" a „Evropského dne bez aut" 3. ročníku preventivní akce uspořádalo Krajské ředitelství POLICIE ČR Ústeckého kraje, dálniční oddělení Řehlovice ve spolupráci s organizací BESIP - Ministerstva dopravy ČR a Odborem dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Preventivní akce byla zaměřena na dodržování používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, dodržování povinností vyplývajících pro řidiče z mezinárodních dohod (Nařízení Rady EHS č. 561/2006 a Nařízení Rady EHS č.3821/1985) a dodržování povinností při přepravě nebezpečných nákladů (ADR).

"Vybraní řidiči nejen kamionové a autobusové dopravy tak posléze měli možnost vyzkoušet si simulátor nárazu a otočný simulátor, brýle simulující 1,5 promile alkoholu v krvi nebo si budou moci vyzkoušet poskytnutí první pomoci," řekl koordinátor BESIP pro Ústecký kraj Jan Pechout.

Tým Akademie dobrovolných záchranářů ČR z Mostu a Ústí nad Labem poté provedli preventivní kontrolu stavu a vybavenost autolékárniček. V případě, že autolékárničky nevyhovovali, policisté doporučili motoristům, aby si lékárničky pořídili na nedaleké čerpací stanici. 

Akce se rovněž zúčastnili příslušníci německé AUTOBAHN POLIZEI DRESDEN.

VIDEOREPORTÁŽ Z PREVENTIVNÍ AKCE NA D8:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.