Čtvrtek 23. květen 2019
Svátek má Vladimír
Archivováno

Meziboří – Dvě stovky dětí dorazily během středy na soukromou střední školu Educhem do Meziboří na Litvínovsku. Konal se tam Den techniky a chemie, zábavnou formou pojatý den otevřených dveří.

0211educhem

Jeden z chemických pokusů na Educhemu při dni otevřených dveří. Foto: Oldřich Hájek

Školáci, mnozí možná budoucí studenti této školy, sledovali a účastnili se pokusů. Létaly před nimi ohnivé koule, tekutiny v baňkách měnily barvu, tavilo se sklo. Odvážlivci si vyzkoušeli, jaké to je, když vám tělem projde slabý proud, jinde zase obdivovali roboty. Za podpory firmy Develop ve škole funguje také několik 3D tiskáren. I ty byly v provozu. Nebylo otevřeno jen pro pozvané základní školy, přijít mohl každý. Podle vedení školy se nezajímají o studium pouze žáci a rodiče z Mostecka, přijíždějí také zájemci z Teplicka.

Škola Educhem, která byla oceněna jako Střední škola roku 2016 v Ústeckém kraji, nabízí čtyřleté obory zakončené maturitní zkouškou Mechanik elektrotechnik, Informační technologie, Forenzní chemie, Spotřební chemie, Petrochemie a tříletý obor zakončený výučním listem Elektromechanik pro zařízení a stroje. „Rádi bychom u nás otevřeli od příštího roku také dálkové studium v oborech Chemik operátor a Mechanik elektrotechnik," uvedla ředitelka Renata Koulová.

Ve škole studuje 131 mladých lidí, v prvních ročnících je 70 studentů. O budoucí uplatnění se bát nemusí, na trhu práce je o podobné profese zájem. „Začíná platit to, co fungovalo dříve. A to, že se studenti učí pro někoho. Podniky mají zájem s námi spolupracovat, nechávají naše žáky u nich absolvovat odbornou praxi," vysvětlila ředitelka. Mezi partnery patří třeba Unipetrol, Inelsev, Greiner, Euromont, čtyři studenti - chemici jsou nyní na praxi v lounské firmě Pure Bohemia.
Další dny otevřených dveří budou 7. prosince, 19. ledna a 15. února.

Připravujeme videoreportáž.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací