Zprávy z Mostu

Mostecká policie dopadla ženu, která se vydávala za policistku a okradla 11 seniorů

Reklama

Most  - Falešná policistka dopadena. Na svědomí má minimálně jedenáct okradených seniorů! Pachatelku i jejího komplice kriminalisté vyšetřují na svobodě! Bude dvojice v okrádání důchodců pokračovat?

Mostecká policie v těchto dnech po řadě opatření, intenzivního šetření a pátrání odhalila totožnost neznámé podvodnice, která na Mostecku okrádala důchodce. Pomohl jí jednak poznatek při šetření jiné trestné činnosti a také prověřování případů z minulosti.

Policisté zjistili, že žena ve věku 37 let z Mostu má na svědomí 11 případů okradených seniorů, které připravila o finanční částky v celkové hodnotě 61 tisíc korun. "Představila se 3x jako policistka vyšetřující falešné bankovky, 4x byla deratizérkou a inkasovala zálohy, jindy pracovnice ČEZu, plynárny, nemocnice a sociální pracovnice vymyšlenými historkami okrádala starší občany. Oběťmi pachatelky bylo sedm žen a čtyři muži ve věku od 61 let do 89 let, všichni z Mostu," uvedla mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. 

Některé okradené si zlodějka tipovala na poště, obírala je o důchody, v bytech pro změnu vybírala zálohy na deratizace, rozměňovala bankovky, které přinášela jako příspěvky přestárlým. Vstupovala do domácností, kam ji většinou starší osoby pozvaly. Využila nestřežených okamžiků a seniory okrádala o úspory.

"Jako policistka oslovila muže v parku, o kterém věděla, že vyzvedl důchod na poště a nakupoval. Vnutila mu verzi, že platil falešnou bankovkou a obrala ho o celý důchod. V jiném případě následovala důchodce z pošty až do místa jeho bydliště. Zazvonila a jako žena zákona vešla do bytu. Chtěla vidět bankovky, které vyzvedl na poště s tím, že jsou určitě padělané. Jako falzifikáty je všechny odnesla," poznamenala policistka. 

U jedné osoby dokonce pachatelka čekala v bytě na příchod doručovatelky, když se vydávala za policistku. Skoro celý důchod si odnesla proto, že jde o padělky peněz. Jedné seniorce na ulici tvrdila, že jde z nemocnice, kde je manžel důchodkyně, neboť spadl ze schodů a je na operačním sále. Chtěla vidět doklady a při tom obratně ženě vytáhla z peněženky peníze. Manžel byl přitom doma a zcela zdravý. Co by deratizérka okradla čtyři domácnosti, když z nich vymámila zálohy na postřiky proti štěnicím. Jednoho seniora strašila exekucí, protože prý dluží z důchodu 600 korun, které jí dal. Jindy při kontrole faktur za elektřinu a stavu plynoměru chtěla zaplatit dlužné částky. Vždy odešla s penězi. V jednom případě měla žena komplice, když vystupovala jako vyšetřovatelka od policie.

"Policie v Mostě 37letou Mostečanku a jejího pomocníka 22letého muže z Mostu obvinila z přečinu podvodu. Oba obvinění jsou stíháni na svobodě. Budou-li odsouzeni, hrozí jim dvouletý trest odnětí svobody. Odcizené peníze již policie nezajistila. Pachatelka je použila pro vlastní potřebu," dodala mluvčí Světláková. 

Policisté na případu nadále intenzivně pracují. Není vyloučeno, že další neobjasněné případy mají na svědomí jiní pachatelé.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Jednašedesátiletého německého řidiče postihl za jízdy náhlý srdeční kolaps. S autem muž vylétl ze silnice, přejel do protisměru a vjel na tramvajové kolejiště poblíž litvínovského dopravního podniku. Bezvládné tělo řidiče vytáhli z havarovaného auta náhodní svědci. Hlídka litvínovských strážníků byla na místě nehody do třiceti vteřin a pomocí  automatického externího defibrilátoru muže úspěšně resuscitovala. 

 • 23. říjen 2016

  Lahošť - Měsíce komplikací v automobilové dopravě i při cestování autobusy mezi Duchcovem a Teplicemi skončily. Lahošť je znovu průjezdná!

 • 23. říjen 2016

  Litvínov - Podezřele kličkující pomalu jedoucí vozidlo na janovském sídlišti neuniklo pozornosti obsluhy kamerového systému litvínovských strážníků. Na místo proto vyjela hlídka, která slovenskou osádku automobilu zastavila. Řidič strážníkům řekl, že na auto nasadil prázdnou rezervu a jel prý zrovna k čerpací stanici pneumatiku nafouknout.

Sport

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.