Pátek 26. duben 2019
Svátek má Oto

Most - Mostecká policie od úterý šetří případ, kdy neznámý muž měl před mosteckou nemocnicí oslovit nezletilou školačku, se kterou následně šel do ulice SNP a tam na dívce vylákal mobil, který si nechal a z místa odešel.

"Podle zjištění policistů si muž dívky všiml u nemocnice, když měla v ruce mobil a chtěl se ho zmocnit. Na místě však bylo hodně lidí, čehož se muž bál. Dívku oslovil, komunikoval s ní a následně pod smyšlenou verzí spolu odešli směrem od nemocnice k ulici SNP. Během cesty neznámý lstí získal dívky mobil. Poté u jednoho domu odešel s tím, že se vrátí. Už však nepřišel. Dívka neutrpěla žádné zranění, podle výsledků šetření nedošlo k fyzickému kontaktu mezi mužem a školačkou a nebylo na ní použito žádné násilí," uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Policie po podezřelém muži začala okamžitě pátrat spolu se strážníky na základě získaného popisu. V pátrání pokračovala i ve středu. Policisté hlídkové služby si ve večerních hodinách v centru Mostu všimli muže, který odpovídal popisu hledané osoby. Hlídka muže vyzvala k prokázání totožnosti, muž nepředložil žádné doklady a uváděl nacionále svého příbuzného. Policisté lež odhalili a muže předvedli na oddělení k dalším úkonům ke zjištění totožnosti. Následně byl podezřelý umístěn do cely.

"Dnes dle výsledků šetření vyšetřovatel 36letého muže z Mostu obvinil z přečinu krádeže a podá státnímu zástupci podnět na vazební stíhání. Na základě provedeného šetření nebylo zjištěno, že jednání muže naplňuje skutkovou podstatu trestného činu únos dítěte a proto došlo ke změně právní kvalifikace. Za toto jednání hrozí obviněnému v případě uznání viny až tříletý trest odnětí svobody. Muž kradl už v minulosti a byl za to potrestán, i tento měsíc ho policisté obvinili za jinou krádež," dodává mluvčí.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací