Zprávy z Mostu

Lidem v bloku pět hrozí třetí zima bez tepla. Most jejich dům nechce

Reklama

Most – Obyvatelům bloku číslo 5 v mostecké ulici SNP hrozí již třetí zima bez tepla. Odejít však nechtějí. Za neutěšenou situací obyvatel stojí složité vlastnické vztahy soukromého bytového domu. Tamní lidé jsou odpojeni od dodávek tepla a teplé vody.

Tento týden zasedne zastupitelstvo města, které k rukám dostane petici občanů za odkoupení domu. To jediné může nyní zřejmě lidem pomoci. Dům má několik spoluvlastníků. Ti v bloku nebydlí, na nemovitosti jsou dluhy. „Jedná se o případném prodeji domu," řekl spolumajitel Tomáš Urban z firmy TU5 Mosteckému deníku. Ta městu nabídla podle listu odkup své třetiny domu za nezveřejněnou cenu. Radní v srpnu nabídku odmítli, totéž má udělat zastupitelstvo ve čtvrtek.

„Osobně tento problém sleduji již delší dobu a ač chápu, že město nechce dům kupovat za předraženou, lichvářskou cenu, mělo by začít problém řešit - především v zájmu svých občanů," myslí si poslanec David Kádner (Hnutí Úsvit). „Neumím si představit, že by obyvatelé domu, kteří v domě žijí desítky let, měli strávit třetí zimu bez tepla a teplé vody. To je prostě něco, co by Most řešit měl," dodal politik.

Problémy bloku č. 5 začaly už v roce 1998, kdy město dalo při prodeji přednost třetí straně před sdružením nájemníků. Ti jsou nyní tři a i tak se neumí dohodnout co a jak dál. Možná, že i to je důvod, proč rezignovali na údržbu dobu a ten tak nyní patří mezi nejhorší v okolí. „Zatímco ostatní již mají nové zateplené fasády, tak v č. 5 neteče ani teplá voda. Podle některých jde jen o způsob jak z domu vyhnat zbývající nájemníky a přestavit ho na ubytovnu, což by zhoršilo situaci v okolí," myslí si David Kádner.

Ve chvíli, když se majitelé odpojili od centrálního zásobování teplem, porušili věcné břemeno a městu měli zaplatit pokutu dva a půl milionu. Nikdo ji neuhradil.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.