21. února 2017 Svátek má Lenka

Most - Ze dvou brutálních loupeží na Mostecku se zpovídají dva muži z Duchcova. Bratři ve věku 20 a 28 let se měli dopustit zvlášť závažného zločinu loupeže, a k obětem se chovali zvláště brutálně.

Podle kriminalistů mají oba bratři na svědomí spáchání dvou loupeží. K první události došlo 14. září, když oba po půlnoci přišli do mostecké herny na tržnici, kde byla přítomna jen obsluha herny. "Starší ze sourozenců ihned přistoupil nečekaně k barmance zezadu, omotal jí kus látky kolem krku a srazil ji na zem. Zatímco druhý z lupičů oběhl barový pult a z příručních pokladen odcizil peníze, žena ležela stále na zemi s obtočeným hadrem kolem krku, který si uvolňovala rukou, aby mohla dýchat. Lupiči ženě sebrali i mobilní telefon a odcizili dva kartony cigaret. Lup si dali do batohu a poté z herny kvapně odešli. Ke zranění barmanky naštěstí nedošlo, žena však utrpěla šok. Mladší muž šel do herny krátce před samotnou loupeží. Hrál na automatech a hlavně sledoval, kolik lidí hernu navštěvuje," popsala skutek mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. O brutální loupeži náš zpravodajský server e-mostecko.cz psal krátce po jeho spáchání.

Agresivně se muži chovali i při druhé loupeži minulý čtvrtek. "V odpoledních hodinách přišli do mostecké sběrny surovin v ulici Pionýrů, kterou si natipovali. Vybaveni slzotvorným prostředkem a dřevěnou násadou vstoupili do provozovny. Starší z dvojice zaměstnanci sběrny několikrát stříkl sprej do obličeje a poté ho opakovaně udeřil násadou do hlavy. Mladší z dvojice ze stolu sebral kasírtašku s bankovkami, mobilní telefon, krabičku cigaret a drobné mince. To vše uložil do batohu a poté ze sběrny rychle utekli. Měli důvod. Náhodní kolemjdoucí si totiž všimli, že se ve sběrně něco děje. Uslyšeli volání o pomoc a přivolali policii. Lupiči běželi do parku. Když spatřili na ulici policejní auto, lehli si na zem a vyčkali do příjezdu strážníků. Kriminalisté u nich následně našli odcizené peníze i mobilní telefon," uvedla Světláková. Napadený pracovník sběrny byl se zraněním odvezen do nemocnice. Utrpěl šok, zlomeninu nosu a další zranění v obličeji. Pachatelé způsobili celkovou škodu ve výši 59 tisíc korun. Vyšetřovatel obviněné zadržel a podal podnět k návrhu na vazební stíhání. Státní zástupce vazební důvod neshledal a oba pachatele propustil na svobodu.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.