Zprávy z Mostu

František Ryba rezignoval na post předsedy hnutí Severočeši.cz

Reklama

Most - Šéf politického hnutí Severočeši.cz František Ryba rezignoval na funkci předsedy hnutí a zároveň ukončil i své členství v předsednictvu. 

"K tomuto rozhodnutí mě přivedlo poznání, že se nemohu ztotožnit s politickým stylem jednání, které na zasedání Zastupitelstva města Mostu předvedl ve čtvrtek 26. září  Ing. Jiří Zelenka, jenž se označuje za zakladatele hnutí. Obecně v politice platí, že subjekt dodržuje linii stanovenou zakladatelem. Konstatuji, že linie prezentovaná panem Zelenkou na zasedání zastupitelstva je mi bytostně cizí, nesouhlasím s ní, a proto funkci opouštím. Skandalizování práce poctivých zastupitelů – ať jsou ve vedení města či nikoliv – nepatří k seriózní politické práci," říká v tiskovém prohlášení František Ryba s tím, že tentokrát se cílem útoku stala první náměstkyně primátora JUDr. Hana Jeníčková, která byla bez předložení jednoho jediného důkazu panem Zelenkou veřejně obviněna z korupčního jednání.

"Žena, která se výrazně zasloužila o rozvoj města, práci odvádí na výbornou, je – lidově řečeno – tahounem. Tímto zároveň oznamuji, že moje podpora JUDr. Haně Jeníčkové pokračuje, náměstkyně primátora má nadále moji plnou důvěru a přeji jí úspěchy v další práci," píše v prohlášení expředseda politického hnutí František Ryba.

V prohlášení zaslaném mluvčím hnutí Petrem Prokešem dále upřesňuje:  "Pozornosti pana Zelenky jsem neunikl ani já. Jeho útoky proti mé osobě se vystupňovaly, čímž trpí hlavně moje rodina. Za této situace jsem ztratil motivaci pro další práci v politickém hnutí, kvůli prosazovanému agresivnímu stylu chování se zcela vytratila tvůrčí atmosféra v tomto subjektu, založeném z iniciativy lidí pro zlepšení životních podmínek v Ústeckém kraji," dodává Ryba.

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

 • 22. říjen 2016

  Litvínovsko - Hned dvakrát zaměstnal během pár hodin litvínovské strážníky a především pak záchranáře devětadvacetiletý muž z Litvínova. Po skoku z okna svého bytu ve druhém patře skončil v těžkém zranění na traumatologii ústecké nemocnice. Potvrdil to mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník. 

 • 22. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Vzlet vrtulníku letecké záchranné služby nesoucí název "Barča" si v sobotu vyžádala srdeční slabost, která postihla muže z Horního Jiřetína. Ten zkolaboval ve svém domě a na místo vedle sanitky byl nakonec povolán i vrtulník. Potvrdil to mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.