19. února 2017 Svátek má Patrik

Most - Šéf politického hnutí Severočeši.cz František Ryba rezignoval na funkci předsedy hnutí a zároveň ukončil i své členství v předsednictvu. 

"K tomuto rozhodnutí mě přivedlo poznání, že se nemohu ztotožnit s politickým stylem jednání, které na zasedání Zastupitelstva města Mostu předvedl ve čtvrtek 26. září  Ing. Jiří Zelenka, jenž se označuje za zakladatele hnutí. Obecně v politice platí, že subjekt dodržuje linii stanovenou zakladatelem. Konstatuji, že linie prezentovaná panem Zelenkou na zasedání zastupitelstva je mi bytostně cizí, nesouhlasím s ní, a proto funkci opouštím. Skandalizování práce poctivých zastupitelů – ať jsou ve vedení města či nikoliv – nepatří k seriózní politické práci," říká v tiskovém prohlášení František Ryba s tím, že tentokrát se cílem útoku stala první náměstkyně primátora JUDr. Hana Jeníčková, která byla bez předložení jednoho jediného důkazu panem Zelenkou veřejně obviněna z korupčního jednání.

"Žena, která se výrazně zasloužila o rozvoj města, práci odvádí na výbornou, je – lidově řečeno – tahounem. Tímto zároveň oznamuji, že moje podpora JUDr. Haně Jeníčkové pokračuje, náměstkyně primátora má nadále moji plnou důvěru a přeji jí úspěchy v další práci," píše v prohlášení expředseda politického hnutí František Ryba.

V prohlášení zaslaném mluvčím hnutí Petrem Prokešem dále upřesňuje:  "Pozornosti pana Zelenky jsem neunikl ani já. Jeho útoky proti mé osobě se vystupňovaly, čímž trpí hlavně moje rodina. Za této situace jsem ztratil motivaci pro další práci v politickém hnutí, kvůli prosazovanému agresivnímu stylu chování se zcela vytratila tvůrčí atmosféra v tomto subjektu, založeném z iniciativy lidí pro zlepšení životních podmínek v Ústeckém kraji," dodává Ryba.

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.