Zprávy z Mostu

Dealer krmil pervitinem svoji družku, jiná žena poslala drogu do vězení

Reklama

Most - Mostečtí kriminalisté specializující se na vyšetřování drogové kriminality odhalili další dealery a obvinili čtyři muže a jednu ženu. Okresní soud tři z obviněných poslal do vazby.

V létě dostal podmínku, přesto drogy stále prodával

Třiatřicetiletý muž z Litvínova prodával osobám z řad toxikomanů drogu pervitin ve stovkách případů. Látku poskytoval za finanční úhradu a se zákazníky se setkával v místě svého bydliště nebo na předem smluvených místech v okrese Most. Narkomany zásoboval psychotropní látkou od roku 2012 do současné doby. Policie ho obvinila ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a podala podnět na vazební stíhání. Obviněný byl letos v létě odsouzen za přečin nedovolené výroby k podmíněnému trestu, a přesto v trestné činnosti pokračoval. Soud muže poslal do vazby. Obviněnému hrozí až desetiletý pobyt ve vězení. Kde obviněný drogu získával, policii neuvedl.

Drogy prodávala v Mostě, doma měla pervitin a kamarádovi ho poslala do vězení

I 39letá žena z Mostu čelí obvinění ze zvlášť závažného zločinu, za který může soud uložit až desetiletý trest odnětí svobody. Navíc ji vyšetřovatel stíhá i pro přečin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Obviněná, která je stíhána na svobodě, obstarávala a následně prodávala v několika případech pervitin různým osobám v desítkách případů. Policie u ní v místě bydliště našla přes 13 gramů pervitinu, který neoprávněně přechovávala údajně pro svoji potřebu. Jednomu svému známému, který je v současné době ve vězení, poslala balíček a do tuby s krémem na holení ukryla sáček s obsahem 1,5 g psychotropní látky. Droga k adresátovi však nedoputovala. Při preventivní kontrole byla podezřelá látka v balíčku odhalena pracovníky vězeňské služby.

Doma měl 42 gramů pervitinu, s drogou čile obchodoval

Ve vazbě skončil 36letý muž z Litvínova. Policie ho obvinila ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Kriminalisté šetřením zjistili, že Litvínovan v letošním roce drogu prodával ve stovkách případů. Některým osobám pervitin poskytl za různé protislužby. Policisté, kteří na případu pracovali, provedli koncem září v místě jeho bydliště v jedné obci na Litvínovsku domovní prohlídku, při které nalezli sáčky obsahující 42 gramů psychotropní látky a zabavili je. Orientační detekční zkouška zajištěné látky prokázala přítomnost metamfetaminu. Stíhanému muži hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

V podmínce páchal trestnou činnosti i nadále

Ve vazební věznici nyní pobývá i další obviněný 33letý muž z Litvínova. Čelí obvinění ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který může být odsouzen až desetiletým trestem odnětí svobody. Policisté ho obvinili za opatřování a prodej drogy ve značném rozsahu. Obviněný měl od loňského roku do současnosti obstarávat a poté prodávat ve stovkách případů drogu pervitin osobám závislým na návykových látkách. Pervitin prodával za rozličné částky na různých místech okresu, převážně však na Litvínovsku. Pachatel byl letos v srpnu odsouzen za přečin nedovolené výroby k podmíněnému trestu se zkušební dobou do roku 2015, v trestné činnosti však pokračoval nadále. Z tohoto důvodu vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí do vazby. Soud návrh státního zástupce akceptoval a vazbu uvalil.

Pervitin dával zdarma své bývalé družce

Vyšetřovatel mostecké policie obvinil z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy 30letého muže z Meziboří na Litvínovsku. Muž, kterému hrozí až pětiletý trest odnětí svobody, je vyšetřován na svobodě. Podle kriminalistů měl muž po dobu pěti let obstarávat a poté poskytovat v přesně nezjištěném množství zadarmo pervitin bývalé družce.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 23. říjen 2016

  Lahošť - Měsíce komplikací v automobilové dopravě i při cestování autobusy mezi Duchcovem a Teplicemi skončily. Lahošť je znovu průjezdná!

 • 23. říjen 2016

  Litvínov - Podezřele kličkující pomalu jedoucí vozidlo na janovském sídlišti neuniklo pozornosti obsluhy kamerového systému litvínovských strážníků. Na místo proto vyjela hlídka, která slovenskou osádku automobilu zastavila. Řidič strážníkům řekl, že na auto nasadil prázdnou rezervu a jel prý zrovna k čerpací stanici pneumatiku nafouknout.

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Sport

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.