Zprávy z Mostu

Občanky a auta už nevyřídíte v ulici Pionýrů. Vše je nyní v centru

Reklama

Most - Velké stěhování mosteckých magistrátních úředníků skončilo. Na pobočce v ulici Pionýrů je zavřeno. Už od pondělka mohou lidé své záležitosti vyřídit v jediné budově v centru Mostu v Radniční ulici.

První den, tedy pondělí 7. října, se neobešel bez drobné komplikace. Ta nastala hned po ránu, kdy po spuštění systémů občanských průkazů a cestovních dokladů nepracovala tři náběrová okénka. „Do třiceti minut byly ale problémy odstraněny, takže jsme náběr žádostí obnovili již v půl deváté a celý zbytek dne proběhl už bez problémů," informovala vedoucí oddělení matriky a dokladů Martina Pokorná. Ten den se na vyvolávacím systému přihlásilo více než devět stovek klientů. Největší nápor, a to téměř pět set lidí, byl u občanských průkazů a pasů, protože tato agenda měla z důvodu stěhování nejdelší, a to týdenní výluku.

"Agendy odboru správních činností najdou občané ve třetím patře budovy magistrátu. Tam si tedy vyřídí občanský průkaz i pas, řidičský průkaz nebo přihlášení vozidla, ale také matriční doklady a evidenci obyvatel. Klienti, kteří využijí některou z uvedených činností, musejí nejprve využít vyvolávací systém s tlačítky jednotlivých agend. Vyvolávací systém se nachází ve třetím patře úřadu," popsala organizaci Alena Sedláčková, mluvčí města.

Občané mohou nadále využívat i elektronický systém objednávek na úřad. Sestěhováním posledních agend do budovy v Radniční ulici tak mostecký magistrát završil svou několikaletou snahu o poskytování všech služeb v jedné budově. „Celá akce stěhování byla velmi dobře logisticky nejen naplánována, ale také uskutečněna. Podařilo se nám dodržet harmonogram a slib, že stěhování zatíží občany co nejméně," konstatovala tajemnice magistrátu Jaroslava Boudová.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Na litvínovské strážníky se obrací také obyvatelé Litvínova, kteří si nevědí rady ve svízelných životních situacích. Během jediného víkendu strážníci nejprve pomáhali zastavit tekoucí vodu při poruše rozvodů vody v ulici Větrná a kontaktovat havarijní službu.

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Obsluha kamerového systému litvínovských strážníků si v odpoledních hodinách všimla zaparkovaného vozidla, ve kterém seděl řidič. O muži mají strážníci povědomost, že má zákaz řízení. Informuje o tom velitel Městské policie v Litvínově Zdeněk Urban.

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.