Zprávy z Mostu

Hana Aulická-Jírovcová vkročila do osudové křižovatky na dráhu politiky ve svých jednadvaceti letech

Reklama

Most - Dvojkou na kandidátce do Poslanecké sněmovny PČR za Okresní výbor Komunistické strany Čech a Moravy v Mostě je Ing. Hana Aulická-Jírovcová. Ve svých 32 letech je jedním z nejmladších členů a vedoucí oddělení výkaznictví. 

Podle aktuálního volebního potenciálu, což znamená odhad, který může strana ve volbách hypoteticky získat,  by nyní v kraji zvítězila ČSSD a druhá by byla KSČM, která podle společnosti SANEP by získala 25,5 procenta. Rozdíl oproti ČSSD je tak pouhých 1,5 procenta. Společnost SANEP exkluzivně zpracovala průzkum pro Deník.cz. Volební štafeta Okresního výboru pomalu vrcholí. Volební tým v čele s Ing. Hanou Aulickou Jírovcovou je denně v ulicích měst a obcích regionu.

Jste mladá a velmi krásná. Proč jste se dala na politiku?

"Děkuji. Mé rozhodnutí ovlivnila samozřejmě rodina. Zpětně můžu říci, že jsem se v 21 letech ocitla na své osudové křižovatce. Mnohokrát jsem přemýšlela, co bych vlastně dělala, kdybych se nedala na politickou dráhu..., ale dostala jsem příležitost a zkusila... V mnoha směrech mě to velice obohatilo. Zkušenosti jsou nenahraditelné, je pravda, že i negativní, ale beru to jako obohacení sebe samé, pomáhá mi to jít dál ..."

Jaké jste měla dětství a mládí?

"Dětství bylo krásné, mám skvělé rodiče. Hodně volného času jsem trávila na chatě v Lubenci, kterou si moji rodiče postavili. Jezdila jsem hodně na tábory a pravidelně trávila část prázdnin u své babičky s dědou. Chodila jsem s dědou na ryby, na trávu králíkům, krmila slepice a pomáhala točit med. Dnes na to vzpomínám hrozně ráda, je škoda, že dnešní děti nemají již většinou možnost tohle zažít."

Od kolika let jste v komunální politice?

"Od 21 let. V roce 2002 jsem se dostala do zastupitelstva města Mostu jako 13. kandidát. Celkem nás bylo zvoleno 14. Měla jsem vždy štěstí na své spolupracovníky a kolegy. Podporovali mě a mnohé naučili."

KSČM je strana, která je mnohými zatracována. Jak Vás vnímají v souvislosti s Vašimi sympatiemi k této straně Vaši kamarádi a přátelé?

"Všichni vědí, co dělám a za jakou stranu. Většina z přátel mě také chodí ve volbách podporovat, ale není to z důvodu přátelství, nebo určitého pravidla, ale prostě mě jdou podpořit, protože mě znají a věří mi. Je to takový „zlatý hřeb" mé politické práce. Ve volbách se zhodnotí vaše dosavadní politická činnost pro občany. Volič volí a rozhoduje."

Kdo je Vaším politickým vzorem?

"Nemám politický vzor, snažím se, aby mě lidé znali jako Hanu Aulickou Jírovcovou, nechci se nikomu podobat ani k někomu vzhlížet. Politika mě naučila jedno... „jsme jen lidé", nikdo není dokonalejší a lepší, jsme prostě různí... Jinak by to byla nuda."

Kdo je Vaším „lidským" vzorem?

"Moji rodiče, vážím si jejich lásky, vždy za mnou stáli a byli tu pro mě. Moc bych si přála předat svým dětem alespoň malou část této výchovy..."

Co Vás a kdy nejvíce zranilo a srazilo do kolen?

"V osobním životě je to ztráta milovaného člověka a v politickém životě mě nejvíce ranila podlost a zákeřnost osoby v mém okolí."

Je něco, co berete jako své selhání nebo neúspěch?

"Zatím jsem měla to štěstí, že mě osobní selhání nepotkalo, asi bych to brala jako velkou osobní prohru. Neúspěch samozřejmě byl, ale zcela jistě ne nijak zásadní."

Jste „dvojkou" na kandidátce. Je pravděpodobné, že byste se do Parlamentu ČR nedostala – ale co kdyby?

"Svět by se nezbořil... život by šel dál, pracovala bych stále v Nemocnici v Mostě na oddělení výkaznictví ZP a snažila bych se o úspěch naší strany v dalších volbách do zastupitelstva města Mostu na podzim 2014."

 

Volby jsou akt, událost, situace, která už spoustu občanů unavuje. Zejména předvolební aktivity jednotlivých stran a jejich a kampaně, jejich sliby a přetahování voličů. Co jiného a nového nabízíte se svou stranou Vy?

"Naše strana vždy přicházela ve svém volebním programu s reálným a jasným řešením aktuálních i dlouhodobých problematik naší republiky. Nikdy jsme občanům neslibovali nesplnitelné sliby a „nemazali med kolem pusy". Jsme demokratická strana, a jak já říkám, možná nejvíce demokratická ze všech... Je velká chyba, že nás někteří lidé hodnotí jako předlistopadovou stranu. Jsme přeci v 21. století. Bohužel, jednostranné házení špíny a útoky jsou velkou oblibou některých politických uskupení. Jsme strana pro lidi a vždy hájíme zájmy převážné části občanů a to jak na komunální, krajské, tak i na půdě Parlamentu ČR. Dokazují to i naše předložené návrhy zákonů nebo úpravy, které však byly z pozice moci shozeny ze stolu, aniž by byly řádně prodiskutovány. Takovou demokracii si nepředstavujeme... Jsme zastánci zastoupení všech politických uskupení a diskusí napříč politickým spektrem, to si myslím, dnes nikdo z ostatních stran neumí, někdy možná ani nezná...

Vaše politická kariéra nabírá rychle na obrátkách. Jdete strmě vzhůru. Počítáte i s tím, že může přijít politický pád?

"Každý politik musí počítat i s touto alternativou, pokud by se nezadařilo, mám práci, rodinu a přátele, spousty zájmů, a to je pro spokojený život to nejdůležitější, ale jak jsem již říkala, volí a rozhoduje občan."

Teď otázka trochu na tělo. Dáváte přednost politické kariéře před založením rodiny a životem „normálního" pracujícího člověka?

"Nemyslím si, že bych dosud nežila život „normálního" pracujícího člověka, jen mám přidáno ještě další politickou činnost. Je pravda, že jsem v jednom kole, ale i rodinný život se dá skloubit."

Chodíte do práce, naplno se angažujete v komunální politice, jste krátce vdaná. Jak trávíte volný čas?

"Bez 100% podpory mého muže bych to zvládala asi podstatně hůře, ale mám úžasného manžela a dceru (z manželova prvního manželství). Snažíme se trávit co nejvíc společných chvil. Díky manželovi jsem se začala učit lyžovat, chodíme bruslit a práce na zahradě mi také není cizí. Jak čas dovolí, chodím i pravidelně na oblíbený HEAT program."

Umíte vařit? Co nejraději vaříte a co ráda jíte?

"Vařit umím, ale na druhou část otázky by odpověděl můj manžel, že jste zeptali správně, jsem prý trošku vybíravá, já tvrdím, že to není pravda, sním vše, jen pár jídel prostě nemusím..:-) Jsem vychovávaná „na mase" a prostě ho miluji. Nejraději hovězí, vepřové a králíka. Oblíbila jsem si také víno, a proto ráda navštěvuji Moravu nebo dobrá vinařství v Čechách."

Co očekáváte, že se změní, když ve volbách uspějete?

"Pokud uspějeme jako strana, očekávám velký přínos v řešení současné ekonomické a sociální krize. Jsme nohama na zemi a nikdy neříkáme sliby, nebo návrhy, které nejsou splnitelné a nemožné."

Co byste vzkázala nerozhodnutým voličům?

"Doporučuji přečíst volební program stran a udělat si vlastní úsudek, co je reálné z volebních slibů a které jsou slpnitelné. Volič má svůj rozum a dokáže číst mezi řádky."

Co byste udělala, abyste dokázala změnit nedobrou situaci v tomto státě?

"Jako jedinec nezmůžu nic, ale jako silná levicová parlamentní strana zmůžeme hodně. A opět vše stojí na voliči..."

(PR)

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Strážníci Městské policie v Litvínově Jan Strouhal a Václav Sinkule se v pondělí dopoledne zásadně podíleli na záchraně lidského životy, když dorazili spolu se státními policisty na místo nehody po asi třiceti vteřinách a k rychlé resuscitaci řidiče, kterého za jízdy postihl srdeční kolaps. Strážníci použili přístroj automatický extrení defibrilátor AED. Díky němi u řidiče obnovili základní životní funkce a zachránili mu tím život.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Jednašedesátiletého německého řidiče postihl za jízdy náhlý srdeční kolaps. S autem muž vylétl ze silnice, přejel do protisměru a vjel na tramvajové kolejiště poblíž litvínovského dopravního podniku. Bezvládné tělo řidiče vytáhli z havarovaného auta náhodní svědci. Hlídka litvínovských strážníků byla na místě nehody do třiceti vteřin a pomocí  automatického externího defibrilátoru muže úspěšně resuscitovala. 

Sport

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.