Zprávy z Mostu

Lejna, střepy, smrad. S tím bude v podchodu pod nádražím konec

Reklama

Most – Děsivý podchod pod mosteckým nádražím, který vede do Rudolic, chce město Most zase opravit. Naposledy do něj investovalo před čtyřmi lety, ale kvůli zlodějům přišly veškeré práce vniveč.

A teď pozor: na rekonstrukci půjde 2,7 milionu korun! Magistrát doufá, že za tuto částku již bude podchod vypadat úplně jinak a hlavně bude chráněný proti řádění nenechavců, bezdomovců a sprejerů. Budou tam mříže na čipy a kamery. Čipy dostanou lidé z Rudolic, pomocí zvonku se ostatní zřejmě dovolají na strážníky, kteří jim buď na dálku otevřou, nebo přijedou odemknout.

„Tohle ale stejně nepomůže. Mříže i kamery tady už jednou byly,“ řekl naší redakci starší muž z Rudolic, který v okolí podchodu venčil svoji fenku. Přál si zůstat v anonymitě. Navrhl například prodloužit současné podchody pod nádražím, o které se starají České dráhy. „Není to možné,“ uvedl Luboš Pitín minulý týden novinářům. Podle jeho slov nepřichází v úvahu ani varianta postavení lávky nad tratí. Potřebná částka by byla mimo možnosti radnice.

Vítězem veřejné zakázky na rekonstrukci podchodu v Rudolicích je firma L. A. Interiér z Chomutova s přesnou nabídkovou cenou 2 700 779,47 Kč.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 18. říjen 2016

  Litvínov - Hokejisté Litvínova na domácí ledové ploše hostili v úterý v podvečer hokejisty Mountfield Hradec Králové. Dramatické utkání mělo dynamický náboj až do samotného konce. V osmapadesáté minutě Litvínov vyrovnal a po prodloužení tak nakonec Verva vyhrála 3:2. Domácí se tak radují ze dvou bodů.

 • 18. říjen 2016

  Most - Čtvrtým rokem po sobě okořenili stolní hokejisté podzimní část sezóny akcí s názvem 24 hodin stolního hokeje. Letos poprvé byl tento neobvyklý turnaj zařazen do projektu ČUS – Sportuj s námi a v mosteckém Středisku volného času se při něm představila více než stovka hráčů a hráček.

 • 17. říjen 2016

  Mostecko - Sobotní první semifinálové zápasy a nedělní odvety poslaly do letošního finále DRFG Mostecké ligy první a druhý tým základní části, tedy Gamblers Most a FC Jeptišky. Byť oba týmy vzhledem ke svým výsledkům v základní části platily za favority, přesto si před víkendem nemohly být postupem jisty. V rolích vyzyvatelů se jim totiž postavila silná mužstva Hospoda ULITA a GMS Most.

Co se chystá

 • 20. říjen 2016

  Most - Členové místního Svazu bojovníků za svobodu položí 27. října při příležitosti výročí vzniku samostatného Československa květiny a věnce u sochy Tomáše G. Masaryka. Jejich setkání se uskuteční v obřadní síni magistrátu. Pietní akt by měl začít zhruba ve čtvrt na tři odpoledne, zvána je i široká veřejnost.

 • 18. říjen 2016

  Most - Příznivci a fanoušci undergroundové hudby v pátek slaví svátek. Mostecký music club Metro totiž opět rozvibruje Drum & Bass a tentokrát se je na co těšit. Do Mostu totiž zavítá český DJ a producent Rido.

 • 18. říjen 2016

  Kadaň - Oblíbená hudební skupina Katapult opět míří do Kadaně. Tentokrát v rámci nového tour „Kladivo na život".

 • 17. říjen 2016

  V oblastním muzeu v Mostě bude v listopadu rušno. Návštěvníci se můžou těšit na dvě výstavy a dva přenáškové cykly. Dozvědět se tu můžete něco například o bitvě u Chlumce, nebo se podívat do minulosti Mostecka. Mimo to vás ale také čekají výstavy "Chleba za milion" a předsavení navráceného barokního obrazu "Vražda jeptišek v Mostě".

 • 15. říjen 2016

  Most, Ústecký kraj - Festival určený zejména pro začínající regionální kapely Festklip zvolí nejlepší hudební klipy. Vyhlášení vítězů zůstává v Mostě. Náš zpravodajský server bude slavnostní večer vysílat v živém přenosu.

Tipy na výlet

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.