23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Most – Děsivý podchod pod mosteckým nádražím, který vede do Rudolic, chce město Most zase opravit. Naposledy do něj investovalo před čtyřmi lety, ale kvůli zlodějům přišly veškeré práce vniveč.

A teď pozor: na rekonstrukci půjde 2,7 milionu korun! Magistrát doufá, že za tuto částku již bude podchod vypadat úplně jinak a hlavně bude chráněný proti řádění nenechavců, bezdomovců a sprejerů. Budou tam mříže na čipy a kamery. Čipy dostanou lidé z Rudolic, pomocí zvonku se ostatní zřejmě dovolají na strážníky, kteří jim buď na dálku otevřou, nebo přijedou odemknout.

„Tohle ale stejně nepomůže. Mříže i kamery tady už jednou byly,“ řekl naší redakci starší muž z Rudolic, který v okolí podchodu venčil svoji fenku. Přál si zůstat v anonymitě. Navrhl například prodloužit současné podchody pod nádražím, o které se starají České dráhy. „Není to možné,“ uvedl Luboš Pitín minulý týden novinářům. Podle jeho slov nepřichází v úvahu ani varianta postavení lávky nad tratí. Potřebná částka by byla mimo možnosti radnice.

Vítězem veřejné zakázky na rekonstrukci podchodu v Rudolicích je firma L. A. Interiér z Chomutova s přesnou nabídkovou cenou 2 700 779,47 Kč.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.