23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Most - Husarský kousek se podařil policistům oddělení hlídkové služby v Mostě, když v pátek zadrželi dva pachatele z Litvínovska, kteří okradli seniorku na Plzeňsku při prodeji brambor a odcizili jí 280 000 korun.

Po podezřelých a jejich autě bylo plzeňskými policisty okamžitě po krádeži vyhlášeno pátrání. Hlídka mosteckých policistů podezřelé vozidlo spatřila na silnici I/13 pod Hněvínem a zastavila ho. Osádka zřejmě mířila do místa svého bydliště. Kontrolou osob a vozidla byla nalezena celá odcizená finanční částka. Muži ve věku 39 a 36 let z Litvínovska skončili v policejní cele. O úspěchu "hlídkařů" informovala mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Dva muži si v pátek na území okresu Plzeň - sever vyhlédli 88letou důvěřivou ženu. Muži si odemkli vstupní vrátka bez povolení majitelky a pod legendou prodeje brambor vstoupili na pozemek rodinného domu. Již za přítomnosti seniorky do sklepa rodinného domu jeden z mužů odnesl dva pytle brambor. Předtím než došlo k předání brambor, tak důvěřivá žena mužům zaplatila 2 400 korun, kdy součástí předání brambor bylo sepsání dohody o předání peněz za již zmíněné brambory.

Po tomto sepsání šli všichni ven z domu a jeden z mužů šel odnést pytle brambor do sklepa a druhý z mužů neoprávněně vstoupil do obytné části domu, kde ze skříně, umístěné v pokoji odcizil finanční hotovost v celkové výši 280 000 korun. Poté oba muži z místa činu odjeli svým vozidlem.

Na základě zjištěných skutečností policisté ihned jednali a do dvou hodin uvedené muže, kteří u sebe měli zmíněnou finanční hotovost, zadrželi při silniční kontrole za spolupráce policistů z Územního odboru Most. Nyní se celou věcí zabývají policisté z 2. oddělení obecné kriminality Územního odboru Plzeň - venkov.

Kriminalisté oběma mužům předali sdělení o podezření ze dvou přečinů krádeže a porušování domovní svobody, za které jim hrozí trest odnětí svobody až na dobu pěti let.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.