Zprávy z Mostu

VIDEO: Prezident ČR Zeman je pro prolomení těžebních limitů

Reklama

 

Most - Na tři stovky horníků s transparenty v rukou přišly pozdravit na mostecký hipodrom prezidenta České repubiky Miloše Zemana, který tam mimo jiné hájil prolomení těžebních limitů.

Ještě před improvizovanou tiskovou konferencí pro novináře v areálu mosteckého hipodromu se prezident Zeman "setkal" s horníky, které před hipodrom svážely autobusy.

"Mám to placené. Tak co bych se na prezidenta nepřišel podívat. pak už jdu domů," smál se při čekání na hlavu státu jeden z přihlížejících hornků. 

Ještě předtím horníky umravňovalo vedení odborářů. "Hlavě prosím aby nikdo z vás mu nenabízel slivovičku nebo něco jiného. Prosím, aby setkání proběhlo slušně," žádal skupinu horníků před hlavní branou hipodromu jeden z odborářů.

Zeman navštívil Mostecko v rámci své dvoudenní cesty po Ústeckém kraji. Tiskovou konferenci na hipodromu zahájil ožehavým tématem, a to diskutovanými těžebnými limity. Ještě předtím ale řekl, že se domnívá, že největším problémem Ústeckého kraje je nadprůměrně vysoká míra nezaměstnanosti, a to největší ze všech krajůch republiky.

 "Chtěl bych jako prezident republiky vyjádřit svůj konkrétní názor na prolomení těžebních limitů.  Zaprvé bez jejich prolomení by došlo k postupné ztrátě až 8 500 pracovních míst, což je pro Mostecko s nejvyšší mírou nezaměstnanosti v Ústeckém kraji, téměř tragédie. Nezaměstnanost není totiž jen problémem ekonomickým, ale i problémem sociálním a psychologickým. Za druhé se domnívám, že jesem byl dostatečně informován o kvalitě uhlí, které se dnes nachází například pod Horním Jiřetínem a domnívám se, že vytěžením tohoto surovinového bohatství by vedlo k tomu, že by Česká republika byla v budoucnosti méně závislá na vnějších energtických zdrojích. A konečně za třetí, a to je poslední argument: chtěl bych upozorniot na to, že směnou horního zákona došlo k tomu, že kvůli těžbě nelze nikoho nedobrovolně vyvlastnit. To znamená, že se těžební společnosti musí dohodnout s vlastníky nemovitostí, ať už v Horním Jiřetíně nebo kdekoliv jinde a musí jim nabídnout takové podmínky, které by pro tyto vlastníky byly výhodné.  To jsou tři argumenty proč jsem při příležitosti své návštěvy v Ústeckm kraji považoval za nutné vyjádřit se k velice citlivé otázce prolomení těžebních limitů," dodal prezident Zeman.

Závěrem tiskovky na mosteckém hipodromu Zeman nezapomněl vyzvat voliče k účasti na zítřejších a sobotních volbách do Poslanecké sněmovny. „Kdo nevolí, ten volí, ale neví o tom. Nevolící volič dá část svého hlasu i té straně, kterou by sám nevolil," dokončil svůj projev Zeman.

Odpoledne se pak sešel před mosteckým divadlem s obyvateli města.

VIDEOREPORTÁŽ Z NÁVŠTĚVY PREZIDENTA ZEMANA:

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.