Pátek 23. srpen 2019
Svátek má Sandra

Ústecký kraj - Policista zařazen na Krajském ředitelství policie Ústeckého kraje za téměř prvních devět měsíců loňského roku ukládal řidičům pokuty příkazem na místě, z nichž část finančních prostředků neodevzdal a obohatil se tak nejméně o 40 200,- Kč.

V tuto chvíli již obviněný příslušník v rámci výkonu služby prováděl silniční kontroly v Ústeckém kraji. Při vypisování části pokutového bloku, který se předává přestupci, zapsal vyšší částku a nižší částku zapsal na část bloku, který se odevzdává i s vybranou finanční hotovostí na útvaru. Finanční rozdíl si tedy ponechal a obohatil se tak ve více než stech případech.

Policista je obviněn ze spáchání přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a v případě prokázání mu hrozí 1 až 5 roků za mřížemi nebo zákaz činnosti.

"Bloková část má následující podobu: Bod č. 1 až 6 je vypsán formou průpisu. Bod č. 8 (částka) je dodatečně vypsán propisovací tužkou. Žádáme tímto i ostatní řidiče z Ústeckého kraje, kterým byla uložena příkazem pokuta na místě zaplacena viz příloha v období od 1. 1.2018 doposud a vypsanou část pokutového bloku stále ještě vlastní, nechť se obrátí telefonicky na: 974 839 734," uvedla Ivana Nguyenová, tisková mluvčí.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací