Pátek 23. srpen 2019
Svátek má Sandra

Nové Sedlo - Věznice Nové Sedlo se mimo jiné podílí i na výchově a vzdělávání studentů. Jak se žije za vězeňskými zdmi si přijeli vyslechnout v rámci praxe studenti druhého ročníku Střední školy technické v Mostě (oboru Bezpečnostně právní činnosti) pod vedením Mgr. Andrei Hříbalové.

Vedení školy, jak sdělila Andrea Hříbalová, děkuje Věznici Nové Sedlo za dlouholetou spolupráci a umožnění studentům nahlédnout do práce vězeňské služby. Studenti s velkým zájmem sledovali výklad speciálního pedagoga Mgr. Karla Říhy a každá informace, jak bylo patrné z reakcí studentů, padala na úrodnou půdu. Jak by ne, budoucí absolventi najdou uplatnění v povoláních, v nichž je pracovní činnost vázána na znalost a správnou aplikaci právních předpisů.

Uplatnění budou nacházet v bezpečnostních sborech, ve veřejné správě, ve složkách Integrovaného záchranného sytému. Není tajemstvím, že absolventi nacházejí uplatnění i ve vězeňské službě. Jak prozradila Andrea Hříbalová, studenti budou mít možnost nabyté zkušenosti uplatnit v rámci odborných seminářů. Především odborné předměty, jako například kriminalistika, kriminologie, penologie, střelecká příprava, sebeobrana atd. dávají přitažlivost studovat zvolený obor.

Každodenní kontakt s lidmi, specialisty z praxe, kdy student má možnost se odpoutat od klasickým předmětů střední školy, je zárukou zájmu o studium. Proto návštěva věznice je tím pravým místem, kde nabyté teoretické znalosti lze propojit s praxí, seznámit se s prostředím, kde je prostor položit otázku a dostat odpověď lidí z praxe. Návštěvy jsou jedinečnou šancí přiblížit studentům složitost a náročnost práce ve vězeňské službě a pomoci jim při volbě budoucího povolání.

O věznici

Věznice se nachází v Ústeckém kraji na okraji obce Nové Sedlo. Původně byla zřízena jako pobočka pracovního tábora Vykmanov na Jáchymovsku v roce 1958, ale v dalších letech prošla řadou rekonstrukcí a organizačních změn. Od 1. ledna 2005 je profilována jako věznice s dozorem a oddělením specializovaným pro výkon trestu odsouzených s poruchou osobnosti a chování způsobenou užíváním psychotropních látek ve věznici s dozorem.

Celková ubytovací kapacita věznice činí 430 míst. Vězni jsou ubytováni ve dvou až devítilůžkových světnicích. Odsouzení, kteří jsou ve výkonu trestu odnětí svobody v oddělení s dozorem, jsou umístěni na ubytovnách ve třech diferenciačních skupinách. Skupiny jsou rozlišeny podle povahy trestného činu, plnění programu zacházení, pravidelného pracovního zařazení a chování odsouzených. Průměrná délka výkonu trestu odsouzených mužů je 2 roky.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací