Pátek 23. srpen 2019
Svátek má Sandra

Most - Nemístně zasahují do soukromí lidí, mnozí z nich neváhají používat různé podvodné praktiky, obtěžují a vyvíjejí nátlak zejména na seniory. O kom je řeč? O podomních prodejcích. Již téměř šest let je sice v Mostě podomní prodej zakázán a za porušení tohoto zákazu hrozí vysoké pokuty, přesto se čas od času najdou jedinci, kteří přesto neváhají obtěžovat místní obyvatele.

„Tento zákaz se vztahuje nejen na podomní, ale i na pochůzkový prodej s výjimkou prodeje charitativních předmětů. Platí na území celého města od 00:00 do 24:00 hodin a na jeho dodržování dohlíží městská policie. Přesto občas obdržíme stížnost, v níž lidé upozorňují na pohyb prodejců u nich v domě. Každý, kdo se s takovým prodejcem setká, by ho měl na existenci zákazu buď upozornit, nebo okamžitě informovat městské strážníky na lince 156,“ informovala vedoucí oddělení kontroly mosteckého magistrátu Danuše Brzobohatá.

Zákaz podomního a pochůzkového prodeje upravuje nařízení č. 2/2016 Tržní řád ze dne 10. listopadu 2016. Za jeho porušení hrozí podomním a pochůzkovým prodejcům pokuta až do výše 100 000 Kč.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací