23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Most - Zjistili jste na Dušičky, že vám z hrobu zmizela smuteční výzdoba? Pak se na krádeži pravděpodobně podílela dvaašedesátiletá Mostečanka.

Jak jsme již informovali, ženu před pár dny přímo při činu odhalili strážníci mostecké městské policie v areálu mosteckého hřbitova při krádeži smuteční výzdoby. 

Na zlodějku upozornil policisty jeden ze zaměstnanců hřvitova s tím, že neznámá žena pravidelně v ranních hodinách obchází hroby a bere z nich smuteční dušičkovou výzdobu.

Strážníci se proto na podezřelou ženu zaměřili a v úkrytu pozorovali dění na starém mosteckém hřbitově. Dočkali se. Podle mluvčí mosteckých strážníků Ilony Kozlové hlídka zahlédla, jak se žena sklání nad jedním hrobem, poté z něj vzala umělé květiny a dala si je do své tašky. Za tajného "dohledu" strážníků tímto způsobem obešla další čtyři hroby. Poté hlídka zasáhla. Na dotaz, proč žena kradla uvedla, že si tímto způsobem přivydělává. Odcizenou smuteční dušičkovou výzdobou totiž prodává na burze.

Strážníci případ podstoupili k přestupkové komisi mosteckého Magistrátu. Státní policisté se případem pravděpodobně zabývat nebudou, strážníci totiž ženě prokázali pouze drobnou krádež nepřesahující škodu pět tisíc korun.

O několik dnů později policejní hlídka dvaašedesátiletou ženu zadržela na bleším trhu při prodeji týchž věcí. Žena strážníkům uvedla, že prodává zboží, které sama vyrobila a přiznala se, že některé odcizila v minulých dnech na pietních místech.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.